R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Wojewoda wezwał do wygaśnięcia mandatu radnego Janiaka

28-02-2018 14:29 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 11,750 | Komentarzy: 7

Pierwszy raz Wojewoda Wielkopolski przyglądał się kwestii świadczonych usług przedsiębiorstwa, w którym Marcin Janiak jest współwłaścicielem na rzecz mienia gminy wiele miesięcy temu. Wtedy też wystarczyły wyjaśnienia złożone przez Radnego. Decyzję i pismo wysłał Wojewoda w lutym br. Jak wynika z naszych informacji - wznowienie sprawy spowodowane było licznymi listami i anonimami na ręce Wojewody.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

W piśmie, które trafiło na ręce Przewodniczącego Radny Miasta Koła Artura Szafrańskiego czytamy: 

WEZWANIE 

Na podstawie art. 98a ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym 

wzywam Radę Miejską w Kole

do podjęcia w terminie 30 dni od dnia doręcznia niniejszego wezwania , pod rygorem skutków określonych w art. 98a. ust.2 ww. ustawy, uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego pana Marcina Janiaka.

Wojewoda Wielkopolski

Zbigniew Hoffman

To dokładnie taki sam przypadek procedury jak w przypadku radnej Alicji Wapińskiej, która nadal odwołuje się od decyzji co pozwala jej uczestniczyć w pełni w obradach Rady Miasta. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze