sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło O prawie w Klubie Seniora Trzecia Zmiana

O prawie w Klubie Seniora Trzecia Zmiana

21 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,420 | Komentarzy: 6
O prawie w Klubie Seniora Trzecia Zmiana
Foto:e-kolo.pl
zacisze
W dniu wczorajszym z prelekcją w kolskim Klubie Seniora „Trzecia Zmiana” gościł Krzysztof Witkowski. Wszyscy znamy go jako pasjonata lokalnej historii i znawcę dziejów naszego miasta i ziemi kolskiej, lecz jest on również prawnikiem – aplikantem radcowskim.

Tematem prelekcji była cywilna odpowiedzialność w służbie zdrowia. Każdy z nas może mieć przykre doświadczenia związane z korzystaniem ze świadczeń opieki zdrowotnej, wynikające z ewentualnych błędów popełnionych przez personel medyczny.

Prelegent przedstawił zasady odpowiedzialności cywilnej w tym zakresie, tzn. kto najczęściej ponosi odpowiedzialność oraz kiedy, a więc jakie warunki muszą być spełnione, aby najczęściej podmiot leczniczy lub ubezpieczyciel byli odpowiedzialni.

Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem, a w kierunku prowadzącego posypał się grad pytań. W planach uzgodnionych z Panią prezes Ireną Jabłońską są już kolejne tematy prawnicze.

Jestem niezmiernie zadowolony z każdego pobytu w tak miłym gronie kolskich seniorów i zawsze, od kilku już lat z przyjemnością i utęsknieniem czekam na następne spotkanie

- powiedział Krzysztof Witkowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
śnieżynka 19 dni temu
Seniorzy żeby wyrwać się z domu posłuchają chętnie nawet takich wykładów, często ich nie dotyczących.
| Zgłoś do usunięcia
Tyrion Lanister 17 dni temu
To ty obrażasz seniorów! Dlaczego ma się im coś złego stać? Dlaczego tak zakładasz? Służba zdrowia jest darmowa w naszym kraju a lekarze mają swoją etykę więc proszę nikogo nie straszyć!
Do śnieżynki 19 dni temu
Wydaje mi się, że sytuacja, kiedy coś nam się stanie w szpitalu dotyczy nas wszystkich, a może przede wszystkim seniorów stopniała śnieżynko. I nie obrażaj seniorów.
Tata Julii 20 dni temu
O co w tym wszystkim chodzi?
| Zgłoś do usunięcia
Irena 21 dni temu
Dziękujemy, mam nadzieję na kolejny wykład w pażdzierniku 2018, to już będzie 6 rok naszej działalności dla seniorów powiatu kolskiego
| Zgłoś do usunięcia
Iza 21 dni temu
Takich ludzi nam trzeba.
| Zgłoś do usunięcia