R E K L A M A
sim
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Szkoły i Przedszkola PM 1 w Kole: Poranne spotkanie z muzyką

PM 1 w Kole: Poranne spotkanie z muzyką

05-03-2018 10:47 | Źródło: Przedszkole Miejskie nr 1 w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,404 | Komentarzy: 0
Muzyka jako jedna z dziedzin sztuki odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Cały czas jest wokół nas. Wszystkie dźwięki, odgłosy i zjawiska akustyczne, jakie dochodzą do naszych uszu, możemy nazwać muzyką. W związku z tym muzyka powinna stać się przyjacielem każdego, a dzieciom od najwcześniejszych chwil ich życia należy umożliwiać obcowanie z nią w miarę możliwości w sposób aktywny.
PM 1 w Kole: Poranne spotkanie z muzyką
Foto:

2 marca w Przedszkole Miejskie nr 1 w Kole gościło wyjątkowy zespół- Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne "Lutnia" z Koła z koncertem pt. "Poranne spotkanie z muzyką". Tematyka spotkania dotyczyła zimy, która choć piękna to chyba większość z nas chciałyby już ją pożegnać. Dzieci poznały pojęcia związane z muzyką takie jak: akompaniament, sopran, alt, tenor, dyrygent i batuta. Dzieci wysłuchały pięknego wykonania piosenki "Zima" oraz " Biały walczyk". Przedszkolaki miały również możliwość zaśpiewać razem z gośćmi piosenkę "Panie Janie" kanonem- czyli najstarszą techniką polifoniczną polegającą na tym, że melodię głosu prowadzącego imituje odpowiedź w drugim i ewentualnie kolejnych głosach. Podczas spotkanie dzieci wspierały gości grą na instrumentach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
28 Gru.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu