R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit odlewnia
Wiadomości Powiat Kolski Kwalifikacja Wojskowa 2018

Kwalifikacja Wojskowa 2018

07-03-2018 09:18 | Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,778 | Komentarzy: 0
W dniu 01 marca 2018 roku w powiecie kolskim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 26 marca. Mężczyźni, którzy w danym roku kalendarzowym kończą dziewiętnaście lat życia, są obowiązani stawić się, w określonym terminie i miejscu, do kwalifikacji wojskowej.
Kwalifikacja Wojskowa 2018
Foto:

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej i dokonanie wstępnego przeznaczenia osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej do poszczególnych form powszechnego obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz założenie lub aktualizacja ewidencji wojskowej i wydanie wojskowych dokumentów osobistych.

Za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej odpowiada Starosta Kolski. Starosta przedstawia wojewodzie kandydatów do powołania do składu powiatowej komisji lekarskiej, zapewnia pomieszczenia, ich wyposażenie, porządek oraz bezpieczeństwo pracy organów uczestniczących w przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej. Zatrudnia osoby do prac związanych z wprowadzaniem danych do ewidencji wojskowej osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej i wydawaniem wojskowych dokumentów osobistych oraz osobę do prowadzenia zajęć z osobami zgłaszającymi się do kwalifikacji wojskowej. Za organizację i przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w imieniu Starosty Kolskiego odpowiedzialny jest Wydział Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kole. Pracownicy wydziału pełnią funkcje sekretarzy Powiatowej Komisji Lekarskiej w Kole.

Kwalifikacja wojskowa przeprowadzana jest w pomieszczeniach budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, ul. Blizna 37, w godz. 7.30 - 15.30.

W terminie wyznaczonym w wezwaniu, przed komisją lekarską stawi się 524 mężczyzn, w tym głównie mężczyźni urodzeni w 1999 roku (513), a także roczniki starsze 1994-1998 (11) oraz 9 kobiet (rocznik 1994-1999), które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej. Stawiennictwo jest obowiązkowe.

Kwalifikacja przebiega wg następującego harmonogramu: 1-2, 5-6 marca - m. Koło, 6-7 marca - gmina wiejska Koło, 8-9, 12 marca - gmina Kłodawa, 12-13 marca - gmina Babiak, 13-14 marca - gmina Osiek Mały, 14-16 marca - gmina Kościelec, 16 marca - gmina Chodów, 19 marca - gmina Grzegorzew, 20 marca - gmina Dąbie, 21 marca - gmina Olszówka, 22 marca - gmina Przedecz, 23 marca - kobiety, 26 marca - powrót z ekspertyz, zakończenie kwalifikacji wojskowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
28 Gru.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu