R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Spotkanie z funkcjonariuszem KPP w Kole

07-03-2018 11:04 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole | Wyświetleń artykułu: 4,402 | Komentarzy: 0

W dniu 06 marca 2018 r. odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5 w Kole spotkanie uczniów z klas siódmych oraz klas gimnazjalnych z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Foto:
R E K L A M A

Młodzież uczestniczyła w prelekcji, podczas której omówiono zjawiska cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Dla zobrazowania zagrożeń internetowych wykorzystane zostały spoty filmowe, ukazujące, jak niebezpieczne może być nieumiejętne korzystanie z Internetu, podawanie danych osobowych w sieci oraz jakie skutki może nieść pozornie niewinny żart związany z nagrywaniem rówieśników telefonem. Funkcjonariusz w rozmowie z uczniami wyjaśnił, jak uchronić się przed staniem się ofiarą oraz gdzie szukać pomocy. Ponadto policjant poinformował o konsekwencjach prawnych czynów karalnych osób nieletnich, niestosownych zachowaniach w szkole i poza nią (w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania), bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zagrożeniach związanych z procederem handlu ludźmi. Podczas spotkania poruszono również tematykę szkodliwego wpływu na ludzki organizm papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze