R E K L A M A
sim
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Gmina Kłodawa Szkolenie dla nauczycieli z zakresu mediacji w szkole

Szkolenie dla nauczycieli z zakresu mediacji w szkole

26-03-2018 09:38 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłodawie | Wyświetleń artykułu: 2,413 | Komentarzy: 0
Szkolenie organizowane było przy współpracy CDN w Koninie w dniach 19 - 21 marca. Udział w szkoleniu wzięli dyrektorzy i nauczyciele z różnych szkół. Jest to pierwsze z pięciu szkoleń, które odbędą się w całym regionie w ramach systemowych szkoleń prowadzonych przy wsparciu samorządu województwa wielkopolskiego poprzez Centra i Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli.
Szkolenie dla nauczycieli z zakresu mediacji w szkole
Foto:

Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest Sygnatariuszem porozumienia tworzącego Wielkopolskie Centrum Mediacji Szkolnej, Rówieśniczej i Oświatowej w dniu 14 czerwca 2016 roku.

Celem działań Centrum jako wspólnego projektu pięciu instytucji (obok samorządu województwa, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Sądu Okręgowego w Poznaniu, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu i Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie) jest "włączenie mediacji jako instytucji prawa do rozwiązywania sporów i konfliktów w praktykę wychowawczą wielkopolskich szkół jak i przygotowanie liderów mediacji w placówkach oświatowych regionu (dyrektorzy, nauczyciele) i wykształcenie mediatorów rówieśniczych spośród uczniów szkół" (czytamy w preambule porozumienia).

W dniu 17 kwietnia br. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbędzie się pierwszy w Polsce Salon Mediacji (forma popularyzująca mediacje) poświęcony mediacji w szkole. Patronami konferencji są Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolski Kurator Oświaty. Głównymi gośćmi, oprócz ekspertów, będą sędziowie sądów rodzinnych z Wielkopolski i dyrektorzy szkół pracujących metodą mediacji oraz chcący wprowadzić ją do metod wychowawczych swojej placówki. W ramach obrad zakładane jest wypracowanie zasad współpracy pomiędzy środowiskami sędziów rodzinnych i dyrektorów szkół w celu korzystania z metody mediacji do rozwiązywania problemów uczniów w szkole.

Na przełomie września i października 2018 roku planowana jest konferencja w subregionie konińskim, organizowana przez CDN w Koninie poświęcona problematyce mediacji w szkole - popularyzacji praktycznych rozwiązań w tym zakresie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Strażak OSP Koło uratował mężczyźnie życie

  29,489   17   Miasto Koło
 2. Katarzyna Hamiga zastępcą burmistrza Kłodawy...

  21,658   47   Gmina Kłodawa
 3. Ewa Baryła wraca do Rady Miejskiej w Kole

  10,931   13   Polityka
 4. MZEC ma nowego prezesa. Postawiono na pracown...

  9,828   5   Miasto Koło
 5. Sylwestra Miejskiego w tym roku nie będzie

  9,372   15   Miasto Koło
R E K L A M A
Jarek Kozlarek