R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kłodawa

Szkolenie dla nauczycieli z zakresu mediacji w szkole

26-03-2018 09:38 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłodawie | Wyświetleń artykułu: 3,847 | Komentarzy: 0

Szkolenie organizowane było przy współpracy CDN w Koninie w dniach 19 - 21 marca. Udział w szkoleniu wzięli dyrektorzy i nauczyciele z różnych szkół. Jest to pierwsze z pięciu szkoleń, które odbędą się w całym regionie w ramach systemowych szkoleń prowadzonych przy wsparciu samorządu województwa wielkopolskiego poprzez Centra i Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli.
Foto:
R E K L A M A

Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest Sygnatariuszem porozumienia tworzącego Wielkopolskie Centrum Mediacji Szkolnej, Rówieśniczej i Oświatowej w dniu 14 czerwca 2016 roku.

Celem działań Centrum jako wspólnego projektu pięciu instytucji (obok samorządu województwa, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Sądu Okręgowego w Poznaniu, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu i Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie) jest "włączenie mediacji jako instytucji prawa do rozwiązywania sporów i konfliktów w praktykę wychowawczą wielkopolskich szkół jak i przygotowanie liderów mediacji w placówkach oświatowych regionu (dyrektorzy, nauczyciele) i wykształcenie mediatorów rówieśniczych spośród uczniów szkół" (czytamy w preambule porozumienia).

W dniu 17 kwietnia br. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbędzie się pierwszy w Polsce Salon Mediacji (forma popularyzująca mediacje) poświęcony mediacji w szkole. Patronami konferencji są Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolski Kurator Oświaty. Głównymi gośćmi, oprócz ekspertów, będą sędziowie sądów rodzinnych z Wielkopolski i dyrektorzy szkół pracujących metodą mediacji oraz chcący wprowadzić ją do metod wychowawczych swojej placówki. W ramach obrad zakładane jest wypracowanie zasad współpracy pomiędzy środowiskami sędziów rodzinnych i dyrektorów szkół w celu korzystania z metody mediacji do rozwiązywania problemów uczniów w szkole.

Na przełomie września i października 2018 roku planowana jest konferencja w subregionie konińskim, organizowana przez CDN w Koninie poświęcona problematyce mediacji w szkole - popularyzacji praktycznych rozwiązań w tym zakresie.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę