R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Wielkanocny występ młodzieży LO w Kole

28-03-2018 20:41 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,780 | Komentarzy: 0

Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie świąt, warto zwrócić myśli ku temu, co w nich najistotniejsze. I dlatego dziś pragniemy Państwa zachęcić do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa oraz nad triumfem Zmartwychwstania - tymi słowami uczennice kolskiego Liceum Ogólnokształcącego w Kole przywitały zebranych gości w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kole oraz rozpoczęły inscenizację słowno –muzyczną nawiązującą tematycznie do zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.
Foto:DS Koło
R E K L A M A

„Chrystusowi potrzebny był Ogród Oliwny, Judasz, Kajfasz i Piłat. Szymon i Weronika, Krzyż, Upadek i Powstanie. Golgota, Śmierć i Grób – by powiedzieć o swojej Miłości do każdego z nas, by dać nam Nadzieję, która staje się pewnością, że jest ZMARTWYCHWSTANIE…”

„Jak bardzo bolały Jezusa ręce i nogi… Ile jest bólów w naszym ciele… Kiedy się ukłujemy, oparzymy herbatą, potłuczemy. Kiedy kot zadrapnie, gęś uszczypnie, dokucza złamany paznokieć. Trudno nie beczeć, gdy boli, ale uczmy się znosić mężnie każdy ból…”

Inscenizacja miała miejsce dnia 22 marca b.r. w siedzibie ŚDS, działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kole, w trakcie rodzinnego spotkania wielkanocnego zorganizowanego dla uczestników Domu oraz ich rodzin i zaproszonych gości.

Występ uczennic oraz słowa ks. Janusza Kęsickiego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole przybliżyły istotę okresu Wielkiego Postu, skłoniły zebranych do własnej refleksji i wewnętrznych przemyśleń. Wspólna modlitwa przy stole wielkanocnym, poświęcenie pokarmów, życzenia świąteczne oddały charakter rodzinnego spotkania.

W trakcie zorganizowano także wystawę prac pokonkursowych „Wielkanoc” oraz własnych prac uczestników Domu.

Środowiskowy Dom Samopomocy raz jeszcze dziękuje p. Iwonie Kędzierskiej – nauczycielowi LO w Kole za wspaniałe przygotowanie młodzieży do występu.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA