(3)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 12.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Jest pozwolenie na budowę !!

Autor: 30 Styczeń 2010 przeczytasz w ok. 3 min.
Jest pozwolenie na budowę !!
©
(3) | Czytano:
10,582 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Już niedługo rozpocznie się budowa basenu w Kole. Projekt architektoniczno – budowlany miejskiej krytej pływalni wraz z infrastrukturą techniczną został już opracowany i dostarczony do Urzędu Miejskiego w Kole. Oznacza to rozpoczęcie budowy basenu w Kole w 2010 r. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono kwotę 6 mln zł. Burmistrz Miasta Mieczysław Drożdżewski podjął także działania, aby uzyskać fundusze na budowę basenu spoza budżetu miasta. Zostanie złożony w tej sprawie wniosek o dofinansowanie przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na kwotę 2 mln zł. Całość kosztów szacowana jest na 15 mln zł.

R E K L A M A
3
Czytano:
10,582 razy
Udostępnij
Teren, na którym zostanie pobudowana w latach 2010-2011 kryta pływalnia znajduje się przy ul. Kolejowej na działce pomiędzy szkołą podstawową i gimnazjum, a zespołem szkół technicznych.

W skład krytej pływalni wejdą następujące zespoły pomieszczeń:
- strefa wejścia(wiatrołap, hol główny z szatnią ogólną, kasami, częścią gastronomiczną i komunikacyjną oraz część administracyjna, sala zabaw dla dzieci, toalety ogólnodostępne i pomieszczenia ochrony obiektu, łącznik z budynkiem gimnazjum i szkoły podstawowej z windą osobową oraz bezpośrednie dojście na widownię)
- część szatniowo-socjalna (szatnie i przebieralnie na 69 osób, sanitariaty, natryski)
- hala basenowa (basen sportowy 25x12,5 metra i głębokości od 1,2 metra do 1,8 metra z reflektorami oświetleniowymi dającymi efekty iluminacji podwodnej, słupkami startowymi i ścianką do nawrotów oraz podnośnikiem dla osób niepełnosprawnych, basen rekreacyjny do nauki pływania o powierzchni 96 m 2 wraz z atrakcjami: ławka rurowa z masażem powietrznym, przeciwprąd, masaż karku szeroki, masaż ścienny i gejzer powietrzny, dwie wanny do hydromasażu na 6 osób każda o średnicy 2 metry, brodzik dla małych dzieci z atrakcjami: mała zjeżdżalnia „Słoń” i zabawka wodna tryskająca wodą „Pingwin”, rurowa zjeżdżalnia wodna o długości 70 metrów z wanną hamowną, trybuny na 102 osoby)
- strefa SPA (pomieszczenie masażu, pomieszczenie rehabilitacyjne, solarium, zespół saun: sauna sucha, łaźnia parowa, stanowisko do hydromasażu, natrysk wrażeń, natrysk wachlarzowy)
- kręgielnia (kręgielnia 4 torowa z częścią gastronomiczną, zapleczem szatniowym i sanitarnym)
- zaplecze technologiczne (pomieszczenia węzła cieplnego z Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole, pomieszczenia filtrów, pomp, stacji uzdatniania wody, pomieszczenia na chemię basenową z wejściem z zewnątrz, zbiorników wyrównawczych, wentylatorni, przyłącze wody, pomieszczenia rozdzielni głównej, pomieszczenia szatniowe dla obsługi basenu wraz z częścią sanitarną, pomieszczenie warsztatowe, podbasenie – obejście wokół niecek basenowych)

Obiekt tak zaprojektowano, aby właściwie połączyć poszczególne części pływalni i zapewnić jak najlepsze wykorzystywanie poszczególnych pomieszczeń, co ma sprzyjać stworzeniu centrum sportów wodnych i rekreacji w Kole. Warto dodać, iż obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych zarówno pływających (dwa zespoły szatniowo-sanitarne całkowicie przystosowane dla osób niepełnosprawnych) jak i kibicujących (dostępność trybun). Projekt zakłada także wybudowanie dwóch wjazdów z ul. Kolejowej oraz parkingi na 106 miejsc postojowych, w tym 3 miejsca dla autokarów.

    Źródło: Urząd Miasta w Kole
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
~tom · 16 Kwiecień 2010
gdzie ten basen !!!!!! już jest 2010 mieli zacząć budować i nic nie ma gadają i ... jak zwykle ee szkoda gadać daje 60 % że nie powstanie jeszcze dobre 10 lat :] a co chodzi o pieniądze na basen do na pewno się podzielili :D :] albo czekają na kampanie kolejną żeby mieć jakąś gadkę :]:/
~Lewis · 31 Styczeń 2010
hm, ciekawe czy przy okazji zostanie również zagospodarowany olbrzymi teren za piątką, w końcu przydałyby się prawdziwe boiska... na planie wygląda to dosyć zachęcająco ;)
~Brika · 30 Styczeń 2010
Aż nie chce się wierzyć, że w końcu w mieście powstanie basen!!! Oby jak najszybciej go wybudowali!!! Plan ciekawy :)
Powiat Kolski
IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!
3 godziny temu 5,571 1

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!

Powiat Kolski
Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer
1 dzień temu 1,793

Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer

Inne
Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów
1 dzień temu 7,133

Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów

Gmina Dąbie
Gmina Dąbie: Szkoła w Chełmnie przejdzie termomodernizację
1 dzień temu 2,277

Gmina Dąbie: Szkoła w Chełmnie przejdzie termomodernizację

MS
Miasto Koło
Kwota na zrzutce dla Jacka Dziedziczaka osiągnięta przed zakończeniem zbiórki
1 dzień temu 16,876

Kwota na zrzutce dla Jacka Dziedziczaka osiągnięta przed zakończeniem zbiórki

Zatrzymania
Policjant po służbie zwrócił uwagę awanturnikom - został uderzony
1 dzień temu 42,529 51

Policjant po służbie zwrócił uwagę awanturnikom - został uderzony

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz