R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Święta Wielkanocne były w powiecie bezpieczne

03-04-2018 15:59 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 3,600 | Komentarzy: 0

Na drogach powiatu kolskiego w okresie świąt wielkanocnych było bezpiecznie. Odnotowano zaledwie 6 zdarzeń drogowych, w których na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Niestety policjanci “spotkali się” z kierowcami, którzy lekkomyślnie podchodzili do przepisów drogowych. Mundurowi zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości oraz ujawnili 6 kierujących, którzy staną przed sądem za popełnione przestępstwa drogowe.

Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Za nami świąteczny weekend wielkanocny, który trwał od 30 marca do 2 kwietnia. W tym czasie na drogach powiatu kolskiego nad bezpieczeństwem czuwali policjanci pionu prewencji oraz drogówki. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Bilans zdarzeń wskazuje, że na drogach powiatu kolskiego było bezpiecznie. Kolska jednostka odnotowała jedynie 6 kolizji. Obyło się bez wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu, jednego będącego pod wpływem narkotyków oraz jednego, który kierował pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

W piątek policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy jechali zdecydowanie za szybko. Pierwszy z nich, w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje tzw. „pięćdziesiątka” jechał samochodem ciężarowym z prędkością 104km/h. Drugi zaś pędził z szybkością 126km/h. Kolejnych dwoje piratów drogowych, mundurowi zatrzymali w sobotę w Dąbrowicach. Mieszkaniec Konina jechał z prędkością 108km/h, zaś pól godziny później mieszkanka powiatu tureckiego prowadziła samochód z szybkością 102km/h. Wszyscy nierozważni kierowcy oprócz otrzymania wysokiego mandatu karnego i 10 punktów karnych, stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Wśród nietrzeźwych kierujących, niechlubnym rekordzistą okazał się 31 – letni mieszkaniec Kłodawy, który pod wpływem alkoholu na terenie Olszówki uderzył samochodem w dom.

Po przeprowadzeniu badania okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał prawie dwa promile alkoholu. Inny zaś pijany kierowca prowadził pojazd, pomimo że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Pozostali dwaj nietrzeźwi kierowcy to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy będąc pod wpływem alkoholu kierowali motorowerami. Ponadto w poniedziałkowe popołudnie, policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 21 – latka, który jeździł po Kole będąc pod wpływem marihuany. I w tym wypadku funkcjonariusze zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Wszyscy przestępcy drogowi staną przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, w tym od decyzji, które podejmujemy.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze