R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Do twarzy mi z książką

08-05-2018 10:58 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,240 | Komentarzy: 0

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole ogłasza wyniki konkursu fotograficznego "Do twarzy mi z książką"! Przypominamy, że konkurs prowadzony był na terenie powiatu kolskiego. Rozpoczął się 12 marca br. i trwał do 21 kwietnia. Nagrody wręczono 8 maja w ramach Tygodnia Bibliotek 2018 r. [8-15 maja, pod hasłem „(Do)wolność czytania”].

Foto:PiMBP w Kole | Laureaci konkursu fotograficznego - PiMBP w Kole
R E K L A M A

Konkurs otwarty był dla wszystkich zainteresowanych.

Jego celami były: zwizualizowanie pasji czytania, miłości do książek, popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu, dialogu ze światem i wyrażania emocji, upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Zadaniem -  wykonanie sleeveface. Co to jest sleeveface? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, lub inaczej w komponowanie książki w adekwatne do jej okładki otoczenie. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie fotografowanej osoby - czytelnika z jego książkowym wcieleniem, nadające okładce nowe znaczenie, wymowę. Termin sleeveface, połączenie dwóch wyrazów - okładka i twarz, upowszechniony został przez Johna Rostrona i Carla Morrisa, w wersji winylowej, w publikacji o tej samej nazwie. Z czasem fotografowanie się z płytą, książką urosło do rangi popularnego zjawiska, upowszechnianego za sprawą mediów społecznościowych.

Jury pod przewodnictwem Eweliny Jasińskiej, historyka sztuki, informatyka (przy współudziale bibliotekarza - Anny Pietruszki), wyłoniło 6 laureatów konkursu:

I miejsce: Wiktoria Sieradzka

II miejsce: Rafał Baryła

III miejsce: Dominika Tomczyk

Wyróżnienia: Gabriela Pińkowska,  Maria Wiśniewska,  Nadia Chojecka

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze