R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Inne

Zlikwidowano dziuplę samochodową na terenie gminy Kościelec

14-05-2018 10:33 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 23,955 | Komentarzy: 1
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na terenie gminy Kościelec pochodzący z kradzieży samochód. W związku z tym zdarzeniem ujawniono miejsce przechowywania i rozbiórki kradzionych samochodów tzw. dziuplę. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kole.
Zlikwidowano dziuplę samochodową na terenie gminy Kościelec
Foto:KPP Koło

9 maja br. doświadczeniu funkcjonariusze CBŚP na terenie gminy Kościelec zaobserwowali nienaturalnie, nerwowo zachowującego się kierującego pojazdem marki Jeep. Takie zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów. Postanowili pojechać za nim, po czym zatrzymali go do kontroli w chwili gdy wjeżdżał na posesję. Szybko ustalono, że samochód pochodzi z kradzieży. Kilka godzin wcześniej odjechał bez bez wiedzy właściciela z terenu Niemiec. Czynności w tej sprawie przejęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli na tej posesji znaczną ilość części samochodowych. Wszystko wskazuje na fakt, że w miejscu tym przebiegał proceder demontażu kradzionych samochodów, gdyż szybko stwierdzono, że niektóre fragmenty zabezpieczonych części pochodzą z utraconych pojazdów.

Wszystkie przejęte przez policjantów części zostaną teraz poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym. Na ich podstawie biegły będzie mógł wskazać, czy pochodzą one z kradzieży. W stojącym na posesji „warsztacie” znaleziono również sporą ilość urządzeń i specjalistycznych przedmiotów, służących do przestępczej działalności. W związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Zebrany materiał dowodowy, już na obecnym etapie czynności pozwolił policjantom kolskiej jednostki na przedstawienie mężczyznom zarzutów paserstwa. Na wniosek Policji wobec 32-latka oraz 44-latka, Prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Dwóm mieszkańcom Koła grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Plan kolędy duszpasterskiej na kolejne dni [A...

  35,387   2   Miasto Koło
 2. Mieszkanka Koła zginęła na pasach w Koninie

  17,584   2   Wypadki
 3. 27 Finał WOŚP w Kole - pełny program

  13,176   3   Miasto Koło
 4. Uczniowie otrzymali odpowiedź listowną od Kró...

  12,682   0   Szkoły i Przedszkola
 5. Znamy ostateczny wynik zbiórki WOŚP w Kole! P...

  9,387   0   Miasto Koło
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
20 Sty.
17:00

MDK w Kole
Komedia Teatralna ŻONA DO ADOPCJI
24 Sty.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu