sim
DUKAT
Wiadomości Biblioteka Spotkanie z Dariuszem Markiem Srzednickim w PiMBP w Kole

Spotkanie z Dariuszem Markiem Srzednickim w PiMBP w Kole

13 dni temu | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 847 | Komentarzy: 0
Spotkanie z Dariuszem Markiem Srzednickim w PiMBP w Kole
Foto:PiMBP w Kole | Spotkanie z Dariuszem Markiem Srzednickim w PiMBP w Kole
zacisze
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole zakończyła Tydzień Bibliotek 2018 spotkaniem z Dariuszem Markiem Srzednickim.

Spotkanie, którego bohaterami byli „Prezydenci - naukowcy II Rzeczypospolitej, czyli  Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki", odbyło się 15 maja br. w Czytelni.

Za filmweb.pl:

"Dariusz Marek Srzednicki - reżyser, scenarzysta, a także historyk badacz dwudziestolecia międzywojennego. Studiował na kilku kierunkach. Po ukończeniu historii, został doktorantem, na uniwersytecie. Następnie związał się z TVP. Uzupełniał wiedzę z zakresu reżyserii, na licznych podyplomowych szkoleniach filmowych i telewizyjnych. Jest autorem wielu przedstawień teatralnych i filmów, głównie o tematyce historycznej, a także książki pt. „Czas zweryfikowany” poświęconej Józefowi Piłsudskiemu. W latach 1991-1993, zrealizował trzy filmy dokumentalne, poświęcone nieznanym zbrodniom sowieckim w Polsce, pt."A imiona ich nieznane...", "Rapsod 1941" oraz "Zabici w pośpiechu". W 2002 roku, wyreżyserował przedstawienie teatralne pt. "Nieznane sceny z życia Ziuka i Józefa", którego premiera miała miejsce w Warszawie. W 2006 roku, napisał scenariusz wyjątkowego widowiska teatralno-plenerowego, zatytułowanego "Marszałek z pejzażem miasta w tle." Kanwę obu przedstawień, stanowiły mniej znane epizody z życia Józefa Piłsudskiego. W swojej twórczości, najczęściej odnosi się do dwudziestolecia międzywojennego. Równie często porusza problematykę zbrodni, dokonanych na narodzie polskim."

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!