Powiat Kolski rozstrzygnął właśnie przetarg na przebudowę ul. Sienkiewicza w Kole na odcinku między ul. Słowackiego a ul. 3 Maja. Inwestycja realizowana jest wspólnie z Miastem Koło.
Niemal 170 m wynosi długość odcinka jaki ma zostać przebudowany w ramach inwestycji przebudowy ulicy Sienkiewicza w Kole. Jak widać w szczególności w godzinach dopołudniowych chodniki wzdłuż ul. Sienkiewicza są zastawione niemal w całości parkującymi tam samochodami. Przebudowa pozwoli na uporządkowanie tego terenu. W ramach inwestycji wybudowanych zostanie 44 miejsc postojowych.
Przetarg wygrała firma MK STELLA Konrad Marek z Koła, która złożyła jedyną ofertę w ramach ogłoszonego przetargu na kwotę brutto w wysokości 496.962,16 zł.
Zakres robót przewidzianych w ramach inwestycji to m.in:
• roboty pomiarowe
• roboty rozbiórkowe i przygotowawcze;
• wykonanie chodników;
• wykonanie zjazdów do posesji;
• wykonanie zatok parkingowych;
• wykonanie pasów zieleni o szerokości 2 m;
• wykonanie oznakowania poziomego,
• wbudowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu pieszych;
• regulacja studni, studzienek, zaworów dla urządzeń podziemnych;
Termin realizacji przebudowy drogi to 10 września 2018 r.