R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Gmina Kłodawa

Szósta wizyta gości z Oschatz w Kłodawie

17-07-2018 08:30 | Źródło: UG Kłodawa | Wyświetleń artykułu: 2,723 | Komentarzy: 0
Już szósty raz spotykali się druhowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Kłodawy i Oschatz. Wspólny projekt został zrealizowany w dniach od 5 do 8 lipca 2018 roku w Kłodawie. W czwartkowe przedpołudnie 5 lipca przybyła grupa Jugend Feuerwehr do Kłodawy, powitana przez kłodawskich gospodarzy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i Ochotniczej Straż Pożarnej.
Szósta wizyta gości z Oschatz w Kłodawie
Foto:A. Maliński
R E K L A M A
media expert

W piątek młodzież wyruszyła na wspólny wyjazd studyjny do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, następnie do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, gdzie zapoznała się z dawnymi maszynami , traktorami i metodami uprawy roli oraz hodowli zwierząt. W sobotę zwiedzano Kłodawę i remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie można było obejrzeć ały sprzęt kłodawskiej jednostki. Młodzi gospodarze z dumą pokazali pielęgnowany własnymi siłami ogród, kącik hodowanych zwierząt i ptaków oraz urządzenia rekreacyjno- sportowe wspomagające rozwój tężyzny fizycznej, Salę Tradycji i Salę MDP. Wspólnie ćwiczono obsługę prostego sprzętu pożarniczego . W sobotę wieczorem, miało miejsce wspólne spotkanie, które rozpoczęło się od wzajemnej wymiany pamiątkowych upominków, podziękowań i gratulacji. Starosta Kolski przekazał listy gratulacyjne i upominki dla opiekunów letniego obozu druha Tomasza Barańskiego i Rene Wernera z Oschatz. Nie zabrakło słów uznania i podziękowań ze strony kłodawskiego samorządu i zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej. W niedzielę, około południa, goście odjechali do Niemiec. Wzruszające pożegnanie było najlepszym świadectwem wspólnego sukcesu. Goście z Oschatz podziękowali za niezapomnianą atmosferę pełną gościnności, życzliwości a także walory smakowe polskiej kuchni przygotowanej przez Gospodarstwo Agroturystyczne " Pod Kasztanami " i Agroturystykę – Catering „ Maja” w Cząstkowie. Realizacja projektu możliwa była dzięki finansowemu wsparciu organizacji Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży z Poczdamu oraz Gminy Kłodawa.

A. Maliński

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomasz nowak
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Transmisja na żywo w TV Trwam prosto z Koła

  19,519   6   Miasto Koło
 2. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

  15,031   4   Zatrzymania
 3. Pożar BMW na autostradzie A2

  6,418   0   Pożary
 4. Walentynki u kolskich seniorów

  6,305   0   Miasto Koło
 5. Do patroli pieszych dołączył pies - Goran

  6,152   2   Inne
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
22 Luty
16:30

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkanie z Bartłomiejem Grzanką
24 Luty
18:00

MDK w Kole
WIELKA SŁAWA TO ŻART.. - koncert
28 Luty
19:00

Kino MDK w Kole
W cyklu