R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kłodawa

Szósta wizyta gości z Oschatz w Kłodawie

17-07-2018 08:30 | Źródło: UG Kłodawa | Wyświetleń artykułu: 3,809 | Komentarzy: 0

Już szósty raz spotykali się druhowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Kłodawy i Oschatz. Wspólny projekt został zrealizowany w dniach od 5 do 8 lipca 2018 roku w Kłodawie. W czwartkowe przedpołudnie 5 lipca przybyła grupa Jugend Feuerwehr do Kłodawy, powitana przez kłodawskich gospodarzy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i Ochotniczej Straż Pożarnej.
Foto:A. Maliński
R E K L A M A

W piątek młodzież wyruszyła na wspólny wyjazd studyjny do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, następnie do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, gdzie zapoznała się z dawnymi maszynami , traktorami i metodami uprawy roli oraz hodowli zwierząt. W sobotę zwiedzano Kłodawę i remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie można było obejrzeć ały sprzęt kłodawskiej jednostki. Młodzi gospodarze z dumą pokazali pielęgnowany własnymi siłami ogród, kącik hodowanych zwierząt i ptaków oraz urządzenia rekreacyjno- sportowe wspomagające rozwój tężyzny fizycznej, Salę Tradycji i Salę MDP. Wspólnie ćwiczono obsługę prostego sprzętu pożarniczego . W sobotę wieczorem, miało miejsce wspólne spotkanie, które rozpoczęło się od wzajemnej wymiany pamiątkowych upominków, podziękowań i gratulacji. Starosta Kolski przekazał listy gratulacyjne i upominki dla opiekunów letniego obozu druha Tomasza Barańskiego i Rene Wernera z Oschatz. Nie zabrakło słów uznania i podziękowań ze strony kłodawskiego samorządu i zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej. W niedzielę, około południa, goście odjechali do Niemiec. Wzruszające pożegnanie było najlepszym świadectwem wspólnego sukcesu. Goście z Oschatz podziękowali za niezapomnianą atmosferę pełną gościnności, życzliwości a także walory smakowe polskiej kuchni przygotowanej przez Gospodarstwo Agroturystyczne " Pod Kasztanami " i Agroturystykę – Catering „ Maja” w Cząstkowie. Realizacja projektu możliwa była dzięki finansowemu wsparciu organizacji Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży z Poczdamu oraz Gminy Kłodawa.

A. Maliński

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę