R E K L A M A
sim
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Powiat Kolski XLIX sesja Rady Powiatu Kolskiego

XLIX sesja Rady Powiatu Kolskiego

18-07-2018 17:56 | Źródło: Starostwo Kolskie | Wyświetleń artykułu: 2,070 | Komentarzy: 2
W dniu 12 lipca 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kole na wniosek Zarządu Powiatu Kolskiego odbyła się XLIX sesja Rady Powiatu Kolskiego. Obrady otworzył przewodniczący Rady Powiatu Marek Tomicki, który serdecznie powitał przybyłych na sesję, w tym Pana Dariusza Borowiaka - podopiecznego Polskiego Związku Niewidomych Okręg Wielkopolski Zarząd Powiatowego Koła w Kole, członka 12- osobowej załogi, która w maju br. opłynęła Przylądek Horn. Następnie Pan Borowiak z rąk Starosty oraz Przewodniczącego Rady otrzymał upominki w postaci specjalistycznej kamizelki ratunkowej oraz torby podróżnej. W międzyczasie obecni na sali mieli okazję obejrzeć pokaz zdjęć z wyprawy Pana Dariusza.
XLIX sesja Rady Powiatu Kolskiego
Foto:Starostwo Kolskie

Projekt Zobaczyć Horn to wyprawa dwójki pierwszych Polaków z dysfunkcją wzroku: Dariusza Borowiaka i Justyny Kucińskiej  jako pełnoprawnych członków 12 osobowej załogi. Rejs ten odbył się w dniach 12-24 maja 2018 roku na jachcie Selma Expeditions. Głównym celem było opłynięcie przez osoby niewidome legendarnego Przylądka Horn, który jest żeglarskim Mount Everestem. Dariusz Borowiak od 1987 roku żeglarz jachtowy po utracie wzroku od 2012 roku rozpoczął pływanie po morzach z Fundacją Zobaczyć Morze, która od 2006 roku organizuje rejsy morskie z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Od tego czasu Darek pływał już na wielu mniejszych lub większych jednostkach po różnych morzach. Przygodę z żaglami rozpoczął mając 8 lat przy zakładowym Klubie Żeglarskim przy FMiWŚ KORUND w Kole. Z miastem tym związany był od urodzenia, przez dzieciństwo, edukację i pracę zawodową, obecnie od 10 lat mieszka w Gozdowie, gmina Kościelec. Projekt Zobaczyć Horn zorganizowany został przez Śląski Yacht Club w ramach współpracy z Fundacją Zobaczyć Morze.

Na XLIX sesji radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2018r., którą przedstawił Skarbnik Powiatu Zygmunt Sołtysiak. Jedną z najważniejszych zmian było zwiększenie planu w Komendzie Powiatowej PSP w Kole w kwocie 750 000,00 zł na realizację zadania pn.: „Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Kole”. Środki na ten cel pochodzą z dotacji w ramach Funduszu Wsparcia PSP.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2)
gosc 21-07-2018 08:23
to moze staroste trzeba zmienic bo chyba gosc zasiedzial sie troche ,czlowiek jak za dlugo siedzi na stolku wladzy to traci kontakt z rzeczywistoscia bo traktuje mieszkancow Kola jak natretow jak cos zglaszaja do niego osobiscie ,chyba ze od niego z miejscowosci cos potrzebuja , skoro skarnik taki ok to moze on powien zastapic tego, powinno sie przewietrzyc starostwo
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 19-07-2018 21:31
Witamy serdecznie p.Zygmunta Sołtysiaka , bo to świetny fachowiec i porządny facet
| Zgłoś do usunięcia