R E K L A M A
ren
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Polityka

Kiedy wybory samorządowe 2018. Kto na burmistrza?

13-08-2018 15:13 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 29,226 | Komentarzy: 14
Wszystko na to wskazuje, że w dniu 16 sierpnia poznamy termin wyborów samorządowych 2018 zatem do ich ogłoszenia zostały jeszcze tylko 3 dni.
Kiedy wybory samorządowe 2018. Kto na burmistrza?
Foto:e-kolo.pl | Kto usiądzie w fotelu Burmistrza?
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki powinien podać datę, kiedy odbędą się wybory samorządowe w 2018 roku. W grę wchodzą trzy terminy: 21 października, 28 października i 4 listopada. Wybory samorządowe zarządza Prezes Rady Ministrów nie wcześniej niż na 4 miesiące i nie później niż na 3 miesiące przed upływem kadencji rad. Oznacza to, że premier  Morawiecki będzie musiał podjąć decyzję o terminie wyborów samorządowych między 16 lipca a 16 sierpnia 2018 roku.

Według przepisów wybory samorządowe muszą odbyć się w dzień wolny od pracy. Jak podała na początku roku Państwowa Komisja Wyborcza, w grę wchodzą trzy niedziele:

  • 21 października 2018
  • 28 października 2018
  • 4 listopada 2018

31 stycznia tego roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu Wyborczego, która przewiduje następujące zmiany: dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast,  zmiana definicji znaku "x" na karcie do głosowania, możliwość głosowania korespondencyjnego tylko dla osób niepełnosprawnych, 5 letnia kadencja organów samorządowych, JOW-y w gminach do 20 tysięcy mieszkańców.

Do tej pory żaden z kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta Koła oficjalnie nie ogłosił swojej kandydatury. Zatem nie możemy mówić jeszcze o tym, kto ewentualnie będzie walczyć o głosy mieszkańców Koła. Wszystkie informacje, jakie do nas, ale i do naszych czytelników docierają nie zostały jeszcze w żaden sposób potwierdzone.

[AKTUALIZACJA]

Premier Mateusz Morawiecki 14 sierpnia ogłosił w Dzienniku Ustaw RP datę wyborów samorządowych, które odbędą się 21 października 2018 roku.

Materiał naszej telewizji

 Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w ZSRCKU Kościelec 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (14) Pokaż komentarze