R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Policyjne patrole od teraz również na motocyklach

22-08-2018 12:08 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 18,726 | Komentarzy: 15

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki będą patrolować ulice motocyklami. Jednoślady zostały przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, natomiast kombinezony dla policjantów pełniących służbę na motocyklach zakupiło Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Kolski.

Foto:KPP Koło
R E K L A M A

Dwa motocykle marki Honda, na których policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą patrolować ulice powiatu kolskiego są już na stanie kolskiej jednostki od kilku tygodniu. Jednak w patrol policjanci mogli wyjechać dopiero, gdy zostali wyposażeni w odpowiednie umundurowanie. 19 sierpnia br. odbyło się oficjalne przekazanie kombinezonów dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole. Specjalistyczne stroje zostały zakupione przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Kolski. W uroczystości udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Michał Pawlak, Prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Kolski Grzegorz Boła wraz ze skarbnikiem Robertem Jokielem, kapelan kolskiej Policji ks. Józef Wronkiewicz oraz policjanci kolskiej „drogówki”. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł. insp. Artura Foryńskiego pełne umundurowanie motocyklowe dla dwóch policjantów przekazał przewodniczący Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Kolski Grzegorz Boła, który w swoim wystąpieniu podkreślił znakomitą współpracę z kolską Policją. Komendant Powiatowy Policji w Kole podziękował przedstawicielom stowarzyszenia za okazane wsparcie i podkreślił znaczenie współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kolskiego. Następnie kombinezony poświęcił kapelan kolskiej Policji, ks. Józef Wronkiewicz.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę na motocyklach to ludzie doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni. Każdy z tych policjantów od kilku lat pełni służbę w komórce ruchu drogowym i doskonale wie jak zachowują się kierujący zarówno samochodami jak i motocyklami, jakie wykroczenia najczęściej popełniają oraz w jakich rejonach baczniejszą uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo osób korzystających z dróg, w tym również pieszych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (15) Pokaż komentarze