R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Zatrzymany na autostradzie kierowca miał prawie 3 promila!

29-08-2018 09:08 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,913 | Komentarzy: 3

Policjanci zatrzymali 38-latka, który spowodował kolizję na autostradzie A2. Mężczyzna prowadząc ciężarówkę DAF miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu! Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na autostradzie A2 w rejonie miejscowości Sobótka. W piątek o 17.20 oficer dyżurny kolskiej jednostki został powiadomiony o kolizji drogowej na autostradzie w okolicy MOP Sobótka. Skierowani na miejsce policjanci z posterunku z Dąbia ustalili, że ciężarowy DAF uderzył w barierę energochłonną, a następnie odjechał i zatrzymał się dopiero po kilkuset metrach na parkingu. Zgłaszający, który był świadkiem zdarzenie oświadczył, że kierowca zanim uderzył w barierę, jechał przysłowiowym „slalomem”, zjeżdżając niejednokrotnie na lewy pas ruchu. Jego sposób jazdy mógł wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. Świadek tych wydarzeń zjechał za ciężarówką na parking i powiadomił Policję. Badanie trzeźwości kierującego TIR-em wykazało ponad 2,8 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi gminy Wierzbinek policjanci zatrzymali prawo jazdy. 38-latek usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Kierujący w takim stanie pojazdem ciężarowym, stwarza jeszcze większe zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W przypadku kontaktu z innym pojazdem, masa rozpędzonego TIR-a w zasadzie nie daje szans na wyjście z takiego zdarzenia bez szwanku.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA