(3)
Pochmurno 0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Zatrzymany na autostradzie kierowca miał prawie 3 promila!

Zatrzymany na autostradzie kierowca miał prawie 3 promila!

Autor: Redakcja e-kolo.pl 29 Sierpień 2018
Zatrzymany na autostradzie kierowca miał prawie 3 promila!
© archiwum e-kolo.pl
Komentarzy: 3 Czytano:
7,178 razy |

Policjanci zatrzymali 38-latka, który spowodował kolizję na autostradzie A2. Mężczyzna prowadząc ciężarówkę DAF miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu! Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

R E K L A M A
3
Czytano:
7,178 razy
Udostępnij

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na autostradzie A2 w rejonie miejscowości Sobótka. W piątek o 17.20 oficer dyżurny kolskiej jednostki został powiadomiony o kolizji drogowej na autostradzie w okolicy MOP Sobótka. Skierowani na miejsce policjanci z posterunku z Dąbia ustalili, że ciężarowy DAF uderzył w barierę energochłonną, a następnie odjechał i zatrzymał się dopiero po kilkuset metrach na parkingu. Zgłaszający, który był świadkiem zdarzenie oświadczył, że kierowca zanim uderzył w barierę, jechał przysłowiowym „slalomem”, zjeżdżając niejednokrotnie na lewy pas ruchu. Jego sposób jazdy mógł wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. Świadek tych wydarzeń zjechał za ciężarówką na parking i powiadomił Policję. Badanie trzeźwości kierującego TIR-em wykazało ponad 2,8 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi gminy Wierzbinek policjanci zatrzymali prawo jazdy. 38-latek usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Kierujący w takim stanie pojazdem ciężarowym, stwarza jeszcze większe zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W przypadku kontaktu z innym pojazdem, masa rozpędzonego TIR-a w zasadzie nie daje szans na wyjście z takiego zdarzenia bez szwanku.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
kolo · 29 Sierpień 2018
Sm tytuł dyskwalifikuje autora "3 promila", a źródło (informacji): redakcja e-kolo.
Stefka Kunias · 29 Sierpień 2018
Panie Fifek czy jak tam się nazywasz , przestań pisać bzdury i używać skrótów o których nie masz pojęcia , tak to można pogadać sobie przy piwie na ławce a nie na niby poważnym portalu . Jak się uczyłeś tak piszesz dalej , pamiętaj że skrót TIR z języka francuskiego oznacza Transport International Routier, czyli Międzynarodowy Transport Drogowy.a nie oznaczenie wielkości czy wagi auta .
ona · 29 Sierpień 2018
a nie widzisz, że żródłem informacji jest KPP Koło czyli Komenda Powiatowa Policji w Kole? jak portal pisze artykuły to jest źródło Redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A