R E K L A M A
sim
R E K L A M A
zielona
Wiadomości Miasto Koło Odwiert geotermalny już na głębokości 2300 metrów

Odwiert geotermalny już na głębokości 2300 metrów

18-09-2018 09:15 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 12,020 | Komentarzy: 1
Prace przy odwiercie poszukiwawczo-rozpoznawczym Koło GT-1 w celu ujęcia wód termalnych na miejskiej działce w Chojnach prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem, a rozliczenie I etapu dofinansowania w ubiegłym tygodniu kontrolował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Przypomnijmy, że trwają prace przy odwiercie poszukiwawczo-rozpoznawczym Koło GT-1 w celu ujęcia wód termalnych na miejskiej działce w Chojnach.
Odwiert geotermalny już na głębokości 2300 metrów
Foto:e-kolo.pl

Wszyscy z niecierpliwością i nadzieją czekamy na wyniki badań, licząc na spełnienie marzeń kolan o posiadaniu odnawialnych źródeł energii i czystym powietrzu. Dzięki prowadzonym wierceniom badawczym będziemy mieć dane geologiczne i hydrogeologiczne, które pozwolą na określenie parametrów wód termalnych zlokalizowanych pod naszym miastem, i pozwolą zdecydować o dalszych losach przedsięwzięcia. Inwestycja w Kole jest jedną z siedmiu, dla których Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zawarł umowy na finansowanie ze środków programu priorytetowego NFOŚiGW pod nazwą „Geologia i górnictwo”. Dotacja wynosi 22.150.000 zł, a całkowity koszt zadania zamknie się kwotą 28.474.401,60 zł.

STUDY TOUR – wyjazd studyjny zorganizowany przez NFOŚiGW był powodem, dla którego do Koła przybyli przedstawiciele Funduszu, wykonawca, inspektor nadzoru geologicznego i liczna grupa obserwatorów przedsięwzięcia. Obecni dokonali wizji w terenie i wysłuchali sprawozdania zastępcy burmistrza miasta Koła Elżbiety Modrzejewskiej z realizacji inwestycji.

Obecnie wiercenie odbywa się na głębokości ok. 2300 metrów. Prace przebiegają bez zakłóceń.

 Polecany materiał video

Odwiert geotermalny w Kole z lotu ptaka

25-07-2018 12:17 |   5,131

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1)
kris 18-09-2018 23:34
ktoś czyta przed publikacją te teksty?
| Zgłoś do usunięcia