R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

OSP Ruszków na zawodach z pierwszej pomocy

20-09-2018 09:28 | Źródło: OSP Ruszków Pierwszy | Wyświetleń artykułu: 3,194 | Komentarzy: 2

W dniu 15 września 2018 r. drużyna ratowników w składzie Przemysław Pacholski, Andrzej Śliwka, Karol Śliwka oraz Tomasz Grzelczak z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszkowie Pierwszym – powiat kolski, gmina Kościelec, uczestniczyła w V zawodach w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Golina-Witaszyce 2018. Podczas zawodów musieli oni zmierzyć się z bardzo realistycznymi pozorowanymi zdarzeniami, które rozlokowane były na terenie całej gminy Jarocin.
Foto:
R E K L A M A

Zawody składały się z 8 scenek medycznych tj.:

1. Wypadek komunikacyjny – pieszy potrącony przez pijanego kierowcę. Poszkodowany pieszy z urazem czaszkowo-mózgowym oraz kierowca z otarciami naskórka i stłuczeniami głowy.

2. Pilarz w trakcie pracy doznaje zawału serca. Podczas udzielania KPP dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia.

3. Kobieta przy próbie samobójczej spycha strażaka, który próbuję ją powstrzymać. Mężczyzna upada na ziemię z wysokiego budynku, doznaje urazu miednicy. Jego koleżanka z działającego na miejscu zastępu OSP wpada w panikę. Kobieta nadal grozi, że skoczy.

4. Podczas pokazu pierwszej pomocy dla trudnych dzieci w pobliskim parku dochodzi do wybuchu. W czasie kopania w ziemi przez mężczyznę dochodzi do wybuchu i urwania stopy.

5. Podczas naprawy kombajnu do zboża mężczyzna zostaje poparzony przez płyn chłodniczy.

6. Napad przy bankomacie na kobietę, podczas którego napastnicy ranią ją nożem w plecy.

7. Ratownicy zostają wezwani do pomocy medycznej przy pożarze budynku gospodarczego. Działający na miejscu zastęp gaśniczy znajduje poszkodowanego wewnątrz budynku. Mężczyzna nie wykazuje oznak funkcji życiowy oraz ma poparzone drogi oddechowe.

8. Wypadek masowy – na przejeździe kolejowym dochodzi do wypadku, gdzie przejeżdżający pociąg uderza w busa przewożącego pracowników.

Strażacy z Ruszkowa okazali się bezkonkurencyjni w ogólnej klasyfikacji zawodów. Ponadto jako jedyna drużyna prawidłowo wykonała segregacje „Triage" w najtrudniejszej scence jaką był wypadek masowy.

Wyniki zawodów:

1. OSP w Ruszkowie Pierwszym.

2. Zakładowa Grupa Ratownicza Reckitt Benckiser Production w Nowym Dworze Mazowieckim.

3. Joannici Oddział Śląski

Drużyny uczestniczące w zawodach: Zakładowa Grupa Ratownicza Reckitt Benckiser Production Poland (Nowy Dwór Mazowiecki), OSP Doruchów, OSP Kotlin, OSP Ruszków Pierwszy, Zakładowa Straż Pożarna VW Crafter, Joannici Oddział Śląski, OSP Baranów, OSP Racendów, OSP Puszczykowo, OSP Mikuszewo, OSP Szyszłowo, OSP Białe Piątkowie, OSP Mieszków. Organizatorami zawodów były jednostki OSP Golina (gmina Jarocin) oraz OSP Witaszyce (gmina Jarocin).

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA