R E K L A M A
ren
R E K L A M A
geberit elektryk
Wiadomości Miasto Koło

Rola wody w trakcie odchudzania

04-10-2018 11:08 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,881 | Komentarzy: 1
Woda stanowi około 70% masy ciała człowieka. Występuje w krwiobiegu, układzie pokarmowym, a także w każdej komórce, również w komórkach mięśniowych, a nawet w tkance tłuszczowej. Często pierwszym krokiem w procesie odchudzania jest pozbycie się wody zgromadzonej w organizmie, lecz nie jest to właściwy sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Warto skorzystać z dobroczynnego działania wody, której picie w odpowiednich ilościach pomaga schudnąć. Należy pić wodę dobrej jakości – najlepsza jest woda mineralna. Powinniśmy lepiej poznać jej dobroczynne działanie i zadbać o to, aby nasze ciało było dobrze nawodnione.
Rola wody w trakcie odchudzania
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
hydra

Woda mineralna – najlepsza w procesie odchudzania

Woda mineralna, pochodząca ze źródlanych ujęć w górach, ma zazwyczaj naturalny, niepowtarzalny smak. Dzięki temu znakomicie wpływa na ogólne samopoczucie nawet podczas odchudzania czy wzmożonego wysiłku. Ponadto można ją stosować do przygotowywania napojów gorących – herbaty czy kawy – idealnie podkreślając ich smak.

W jaki sposób woda wspomaga proces spalania tłuszczu?

Warto pamiętać, że podczas odchudzania nie należy ograniczać zawartości wody w organizmie. Picie wody sprzyja odchudzaniu, gdyż nie tylko przyśpiesza proces przemiany materii, lecz również wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn. W serwisie http://wodaaquavita.pl/oferta/woda-do-biura/ poznamy różne rodzaje wody oraz jej dobroczynne właściwości.

Woda w organizmie wpływa na masę ciała

Zawartość wody w organizmie w ogromnej mierze determinuje wagę każdego z nas, zwłaszcza na początku stosowania diety. Jeśli rozpoczniemy odchudzanie niewłaściwie, to przede wszystkim stracimy dużo wody, a tym samym zmniejszymy masę ciała. Okazuje się jednak, że będzie to tylko pozorne zwycięstwo, gdyż tkanka tłuszczowa nadal znajduje się w organizmie. Poza tym należy uwzględnić fakt, że przez utratę wody hamujemy spalanie tłuszczu.

Rola wody w rozwoju mięśni i spalaniu tłuszczu

Aby zbudować masę mięśniową nasz organizm potrzebuje węglowodanów. Są one gromadzone w mięśniach w postaci glikenu, w który zostają przekształcone. W tym celu niezbędna jest właściwa ilość wody w organizmie – około 2,5 – 3 gram wody na 1 gram węglowodanów. Gdy drastycznie ograniczymy liczbę kalorii w pożywieniu, a zwłaszcza węglowodanów, nastąpi spalanie tłuszczu, a tym samym zmniejsza się ilość wody w organizmie. Woda zgromadzona w organizmie zwiększa jego zdolność do spalania kalorii. Następuje to w trakcie zwiększonej aktywności fizycznej – ćwiczeń fizycznych, szybkiego marszu, jazdy na rowerze lub podczas wzmożonej pracy fizycznej. Wówczas mięśnie magazynują glikogen, czyli wielocukier, który jest dla nich paliwem, a razem z nim gromadzi się woda. Dzięki tym zależnościom mięśnie mogą pracować sprawniej, dłużej i wydajniej przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Odkwaszanie organizmu

Picie wody z sokiem cytrynowym wpływa łagodząco na śluzówkę przewodu pokarmowego i wspomaga jej regenerację. Taki napój złożony z wody mineralnej, wypity rano przed posiłkiem, wspomaga pracę układu pokarmowego. Cytryna jako produkt zasadotwórczy sprzyja zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Oprócz tego stanowi bogate źródło polifenoli, witaminy C, kwasów owocowych i potasu. Napój ten działa antyseptycznie i bakteriobójczo, wspomaga układ odpornościowy, zmniejsza ciśnienie krwi, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i poprawia ogólny wygląd skóry i koloryt cery.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek