R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Teatr FORMA w ZSCKR w Powierciu

17-10-2018 08:10 | Źródło: ZSCKR Powiercie | Wyświetleń artykułu: 2,844 | Komentarzy: 0

Dnia 10 października ZSCKR w Powierciu gościł aktorów Teatru Forma z Białegostoku, którzy w auli szkolnej zaprezentowali spektakl oparty na motywach dramatu Adama Mickiewicza „Dziady” cz.III.

Foto:
R E K L A M A

Spektakl przygotowany został z myślą o młodych ludziach, którzy uważają utwór za trudny i niezrozumiały. Dlatego przedstawienie zawierało dużo sugestywnych scenograficznych obrazów i ciekawych form lalkowych. Wykorzystano kostiumy, płaskie lalki, gadające głowy, metaforyczne dobro i zło oraz animację rysunkową robioną na żywo. Aktorzy w zaskakujący sposób zmieniali pole gry na oczach widzów. W przedstawieniu zawarte były najważniejsze wątki utworu. Celem spektaklu była chęć przybliżenia „Dziadów” III cz. nie tylko jako wybitnego dzieła A. Mickiewicza, ale przede wszystkim spojrzenia na to dzieło od strony bohaterów, ich problemów, dylematów, wątpliwości, marzeń i ambicji. Młodzież oglądała spektakl z ogromnym zaciekawieniem. Forma teatralna okazała się ciekawym sposobem przybliżenia uczniom tematyki lektury szkolnej.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze