R E K L A M A
sim
R E K L A M A
domki wykpisz
Wiadomości Biblioteka Jakub Żulczyk w PiMBP w Kole

Jakub Żulczyk w PiMBP w Kole

17-10-2018 11:35 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 960 | Komentarzy: 1
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Jakuba Żulczyka. Czytelnicy pozostają pod wielkim wrażeniem spotkania (16.10.).
Jakub Żulczyk w PiMBP w Kole
Foto:PiMBP w Kole | Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Gwoli przypomnienia… Jakub Żulczyk (1983) - pisarz, publicysta. Za książkę „Ślepnąc od świateł”, otrzymał nominację do Paszportu Polityki oraz do Wdech, nagród tygodnika „Co jest Grane?” Gazety Wyborczej w kategorii Człowiek Roku. Zadebiutował w roku 2006 powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, która stała się kultową książką wśród młodzieży. Rok 2008 przyniósł „Radio Armageddon”, powieść, która w 2014 doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, oraz przeredagowanego wznowienia na początku roku 2015. Napisał również powieść grozy „Instytut”, fantastyczno-młodzieżową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” i „Świątynia”, oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”. W roku 2017 ukazało się „Wzgórze psów”. Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”.

Współprowadził programy telewizyjne i radiowe. Oprócz pisania prozy i publicystyki, pracuje także jako scenarzysta serialowy. Był stypendystą programu Willa Decjusza oraz zwycięzcą międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.

Spotkanie z autorem książek i licznych publikacji prasowych było okazją do rozmowy o literaturze i filmie - nie zabrakło wątku serialu „Belfer” oraz kolejnego, powstałego na kanwie powieści „Ślepnąc od świateł”. Rozmowa z autorem pełna była nawiązań do współczesnej kultury.

Spotkanie, które zostało sfinansowane przez Instytut Książki i odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Ksiażki, dopełniły pytania od publiczności oraz podpisywanie książek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1)
Bartosz Nowacki 18-10-2018 13:40
GREAT! Właściwa osoba, którą należy promować :) Pozdrawiam!
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
21 List.
15:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
DKK w listopadzie
27 List.
18:00

MDK w Kole
 Z DALA OD ORKIESTRY - film dokumentalny
30 List.
17:00

Sala gimnastyczna ZSEA Koło
Wieczornica Niepodległościowa