R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Romowie znani i nieznani - spotkanie z Andrzejem Sochajem

24-10-2018 16:39 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,773 | Komentarzy: 0

Czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole gościli Andrzeja Sochaja, teologa, filozofa, pisarza, poetę i działacza społecznego (23.10.).
Foto:PiMBP w Kole | Spotkanie z Andrzejem Sochajem w PiMBP w Kole
R E K L A M A

Celem spotkania, które zostało zorganizowane w ramach wspólnego projektu Związku Romów Polskich i Fundacji im. Róży Luksemburg było: upowszechnienie oraz promowanie historii i tradycji Romów i Sinti oraz dziedzictwa kulturowego narodu romskiego; podkreślenie, jakie znaczenie dla każdego narodu ma jego przeszłość, język i symbole oraz jak ważna jest tolerancja i akceptacja grup mniejszościowych przez społeczeństwo większościowe; zgłębienie historii ze szczególnym uwzględnieniem zagłady Romów oraz historii najnowszej; burzenie stereotypów i uprzedzeń w stosunku do Romów.

Wszystkich zainteresowanych, a nieobecnych na spotkaniu, biblioteka informuje, że jej zbiory  zostały wzbogacone o szereg publikacji dotyczących tożsamości, historii i kultury Romów.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA