R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Uczniowie SP2 w Kole porządkują kolskie nekropolie

31-10-2018 20:29 | Źródło: SP2 | Wyświetleń artykułu: 2,748 | Komentarzy: 0

Kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole włącza się w porządkowanie kolskich nekropolii: cmentarza ekumenicznego oraz cmentarza parafialnego. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie odpowiadając na apel Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą dbają, by przed dniem Wszystkich Świętych uprzątnąć cmentarne alejki, oczyścić z mchu zabytkowe nagrobki, odsłonić zatarte przez czas nazwiska tych, którzy odeszli.

Foto:SP2
R E K L A M A

Cmentarz ekumeniczny, dawniej zwany „ewangelickim” znajduje się naprzeciwko szkoły, po drugiej stronie ul. Poniatowskiego. Nieco zapomniany i zaniedbany, jest jednak miejscem spoczynku wielu zasłużonych mieszkańców miasta Koła i Polski - przede wszystkim Niemców wyznania ewangelickiego i Polaków niemieckiego pochodzenia. Cmentarz ten jest jednocześnie świadectwem wielokulturowej historii naszego miasta. Coroczne porządkowanie nekropolii jest za każdym razem okazją, by kolejne roczniki młodzieży uczyły się tolerancji i poznawały barwną historię miasta i związanych z nim ludzi. Opowiada o nich p. Elżbieta Gross, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą.

Uczniowie nie zapominają też o najstarszym kolskim cmentarzu - parafialnym przy ul. Poniatowskiego: pomagają sprzątać zabytkowe groby i alejki, zapalają znicze m. in. na mogile zbiorowej ofiar nalotu z 2 września 1939 r., poznają sylwetki ważnych dla Koła postaci oraz oddają cześć ich pamięci.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze