R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Masz prawo znać swoje prawa

03-12-2018 08:33 | Źródło: SP nr 5 w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,479 | Komentarzy: 0

W Szkole Podstawowej nr 5 w Kole już nie por raz pierwszy obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to bardzo ważne święto, gdyż dotyczy fundamentalnych praw wszystkich dzieci, bez względu na ich pochodzenie, kolor skóry czy wyznanie.
Foto:
R E K L A M A

Szkolne spotkanie przeprowadzone było pod hasłem: Masz prawo znać swoje prawa. Rozpoczęto je prezentacją o prawach i obowiązkach dziecka oraz ucznia. Później uczniowie obejrzeli krótką pantomimę do słów piosenki – wiersza Wandy Chotomskiej - „Kołysanka dla mamy i taty”. Jej tematyka ścisnęła za serce (rozwód, walka rodziców i zamieszane w to wszystko dzieci). Autorka liryku po mistrzowsku ujęła taki temat i to jeszcze w języku przystępnym dla najmłodszych. Dzieci z klasy I a za pośrednictwem kolorowych kwiatów przekazały kolegom i koleżankom przykłady znanych im, własnych praw. Wysłuchano, ilustrowanych filmikami piosenek poruszających tę ważną problematykę. Mówiąc o prawach dzieci, nie sposób było nie przypomnieć, w jakich sprawach i pod jaki numer telefonu można zadzwonić do Rzecznika Praw Dziecka lub zgłosić problem, dzwoniąc pod numer telefonu zaufania. Uroczystość, o niezapomnianej atmosferze, pobudziła do refleksji.Na podkreślenie zasługuje fakt, że różnorodność podjętych działań oraz współpraca i zaangażowanie uczniów z klas VII a, VIII a oraz III e, III c i III d Gim., a także nauczycieli, przyczyniły się do zrealizowania wszystkich przedsięwzięć związanych z prawami i obowiązkami dzieci w szkole.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA