(4)
Słonecznie 4.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Przy jedynce powstanie skwer. Powrót do historii miasta?

Przy jedynce powstanie skwer. Powrót do historii miasta?

Autor: UM Koło 31 Grudzień 2018
Przy jedynce powstanie skwer. Powrót do historii miasta?
© UM Koło
Komentarzy: 4 Czytano:
13,891 razy |

Uważnych obserwatorów życia w naszym mieście zapewne zaciekawiły prace prowadzone obecnie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kole. Na placu równoległym do ul. Sienkiewicza trwa uporządkowanie zieleni, zniknęły samosiejki, a pojawiły się nowe nasadzenia, które dostrzeżemy z mocą koloru już niebawem, przy pierwszych wiosennych powiewach.

R E K L A M A
4
Czytano:
13,891 razy
Udostępnij

To początek dużego projektu, realizowanego przez Urząd Miejski w Kole, którego finałem będzie stworzenie nowego miejsca do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Planowane jest zagospodarowanie nieuporządkowanego wciąż skweru przy szkole. Co tam powstanie?

Kolska Szkoła Podstawowa nr 1 ma przeszło 100-letnią historię, a zabytkowy budynek przy ul. Szkolnej zajmuje od 1945 roku. Od przełomu lat 1919-1920 nosi zaszczytne imię Stanisława Konarskiego. Placówka jest pięknie zlokalizowana w parku z pomnikami przyrody i imponującą historią (mieściły się tam niegdyś pierwsze korty miejskie). Przyległy plac zabaw i siłownia zewnętrzna to dobry początek do stworzenia w tym miejscu plenerowego miejsca rekreacji. Urząd obecnie porządkuje zieleń na tym terenie. W zależności od możliwości finansowych (także skorzystania z dotacji, dofinansowania zewnętrznego) stopniowo pojawią się: ścieżki, promenada, pierwsza kolska fontanna, stoły, siedziska, miejskie hamaki. Skwer będzie częścią parku i poszerzy obszar miejskiej zieleni. Prawdopodobnie część projektu uda się zrealizować w 2019 roku. - Planowane zadanie poprawi estetykę okolicy, co jest dla kolan bardzo ważne – powiedział Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski. – W bliskości zabytkowego budynku, skwer rekreacyjny, dostosowany do niego wizualnie, powinien stać się naszym ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji. Wkrótce w otoczeniu szkoły współistnieć będzie park, plac zabaw, siłownia i skwer. Sam nie mogę się doczekać końca projektu.

Poniżej przedstawiamy wizualizację.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Inka · 01 Styczeń 2019
Wieczne niezadowolenie wiecznych malkontentów.. To fantastyczny pomysł, miejsce gdzie będzie można posiedzieć z dziećmi. Młodzież też znajdzie coś dla siebie. Właśnie trzeba o nich pomyśleć ,ponieważ nie mają gdzie się spotykać. Świetny pomysł. Super, że coś zaczyna się dziać. Więcej takich miejsc w Kole.
Ewa · 03 Styczeń 2019
Tu nie chodzi o to, żeby tego skweru nie było tylko o rozsądne gospodarowanie naszymi pieniędzmi czyli budżetem naszego miasta. Sadzić rośliny tam gdzie mają szansę przeżyć, a wycinać te które są chore. Po lipie wycinanej przed świętami nie ma śladu nawet w miejscu gdzie rosła założona kostka, a kilkadziesiąt metrów dalej w parku leży pień klonu zwalonego ile się nie mylę pod koniec sierpnia i jakoś tego nikt nie uprzątnie choć leży na innych nasadzeniach.
Marcin · 01 Styczeń 2019
Obawiam się, że jakaś patologia zadba o to, aby zbyt długo ładnie tam nie było :-(
Ewa · 01 Styczeń 2019
Samosiejki w postaci zdrowej lipy, nasadzenia trzmieliny w absurdalnym miejscu pod gęstymi sosnami... Zresztą wszędzie w cywilizowanych miejscach zaczyna się od budowy architektury czyli najpierw fontanna, a na koniec rośliny żeby ich nie niszczyć w czasie prac budowlanych
Gmina Kościelec
W Kościelcu przekazali laptopy
3 dni temu 3,635 4
R E K L A M A
R E K L A M A