sim

Wiadomości Na sygnale Bezpieczna droga z radami SpongeBoba

Bezpieczna droga z radami SpongeBoba

25-10-2010 08:28 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,769 | Komentarzy: 2
Bezpieczna droga z radami SpongeBoba
Foto:
zacisze
Kolscy policjanci tak jak ich koledzy w całym kraju prowadzą ogólnopolską akcję „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba". W miniony piątek mundurowi z Zespołu ds. Nieletnich i Wydziału Ruchu Drogowego dotarli do Szkoły Podstawowej we Wrzącej Wielkiej.
„SpongeBob - kanciastoporty" to bohater popularnej kreskówki, który tym razem na plakatach i specjalnie przygotowanym filmie pokazuje uczniom i przedszkolakom jak dbać o własne bezpieczeństwo. Ta ogólnopolska kampania ma na celu ograniczenie dużej ilości zdarzeń drogowych z udziałem dzieci. Tylko w 2009 roku na naszych drogach zginęło ich 128 a ponad 5 tys. zostało rannych.

W miniony piątek podstawówka we Wrzącej Wielkiej zamieniła się w istne centrum bezpieczeństwa. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich oraz Wydziału Ruchu Drogowego najpierw odbyli spotkania w poszczególnych klasach. Wskazówki i uwagi policjantów poparte radami spoglądającego z plakatów „SpongeBoba" znacznie szybciej trafiały do wyobraźni widzów.

Potem wszyscy zgromadzili się na szkolnym korytarzu, gdzie przygotowano specjalne miasteczko ruchu drogowego. Uczniowie mogli zaprezentować swoja znajomość przepisów a co niektórzy wcielili się nawet w rolę mundurowych. Było zabawnie, miło i pouczająco.

Szkoła otrzymała też film z kreskówką, na którym „SpongeBob" przypomina o swoich radach. Kolscy policjanci dziękują nauczycielom za zaproszenie i przygotowanie spotkania a dziatwie szkolnej życzą bezpieczeństwa i samych szóstek.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~xxx 25-10-2010 15:03
Wrząca the best!!!
| Zgłoś do usunięcia
~BYŁY uczeń 25-10-2010 13:22
WRZĄCA jak zawsze najlepsza:) tak ma być!!
| Zgłoś do usunięcia