R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Plebiscyt Głosu Wielkopolskiego "Nauczyciel na Medal"

17-01-2019 11:04 | Źródło: SP Trzęśniew | Wyświetleń artykułu: 6,732 | Komentarzy: 3

W miesiącu listopadzie 2018 r. Głos Wielkopolski ogłosił plebiscyt „Nauczyciel na Medal 2018”. Jedną z jego kategorii była „Szkoła Przyjazna Uczniom”.

Naszą szkołę do konkursu zgłosiła mama jednego z uczniów – pani Magdalena Szkudlarek. I tak ruszyła rywalizacja między szkołami w powiatach. My oczywiście konkurowaliśmy z innymi szkołami z powiatu kolskiego. Dzięki głosom osób uważającym Szkołę Podstawową w Trzęśniewie za „przyjazną uczniom” zajęliśmy pierwsze miejsce. Głosowanie polegało na wysyłaniu wiadomości SMS pod wskazany numer telefonu. Dostaliśmy się do etapu wojewódzkiego, gdzie rywalizowaliśmy z wieloma wielkimi /nawet poznańskimi/ szkołami. Prowadziliśmy w plebiscycie prawie do końca głosowania. Dopiero podczas ostatnich 15 minut  walki o I miejsce wyprzedziła nas jedna z poznańskich szkół. Przegraliśmy niewielką ilością głosów. W ostatniej chwili dokonała się tak wielka mobilizacja, że przez pół godziny oddano na naszą szkołę ponad 100 głosów.    

W grudniu odbyła się GALA,  w czasie  której  zostały wręczone laureatom nagrody. Podczas uroczystości wystąpili i wręczali nagrody: Elżbieta Leszczyńska /Wielkopolski Kurator Oświaty/, Zbigniew Hoffmann /Wojewoda Wielkopolski/, Andrzej Bolewski /Prorektor Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji/, Adam Pawłowski /Redaktor Naczelny „Głosu Wielkopolskiego”/. Odebrać nagrodę dla naszej szkoły do Poznania pojechał pan dyrektor – Mirosław Zagozda wraz ze szkolną delegacją /rodzice – Magdalena Szkudlarek,  Anna Pasternak, Karolina Nowak; nauczyciele – Mieczysława Strzelińska, Katarzyna Czartek; uczniowie - Kinga Łopata, Julia Wargacka, Oliwier Jędrzejewski/.                                                                                                                                       

   Gala miała bardzo podniosły charakter. Nasza szkoła otrzymała: tabliczkę do zamieszczenia na budynku szkoły „Szkoła Przyjazna Uczniom”, statuetkę ze szkła, dwa dyplomy i voucher za 500 złotych do wykorzystania na pomoce dydaktyczne. Nagrody te powinny szczególnie cieszyć całą społeczność Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie ze względu na to, że w rywalizacji z dużymi szkołami zdobyliśmy II miejsce w wojewódzkim plebiscycie.      

Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Szkudlarek /inicjatorce akcji/ i wszystkim osobom /nauczycielom, uczniom, rodzicom/,  które dopingowały i pieczołowicie głosowały na szkołę podczas plebiscytu.  Smsy wysyłali inni ludzie, spoza środowiska szkolnego. Im też należą się podziękowania.

                                                                                                                                                                                                                                           Katarzyna Czartek     

                                                                                                                                                                                                                                               SP Trzęśniew           

 

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze