R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

13-02-2019 15:10 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 18,638 | Komentarzy: 4

Postawą godną naśladowania wykazał się kierowca, który zwrócił uwagę na samochód jadący cała szerokością jezdni. Mężczyzna zorientował się, że kierujący najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Świadek zatrzymał podejrzanego, odebrał mu kluczyki i wezwał Policję. Okazało się, że kierujący Fiatem 34-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Do zatrzymania doszło 12 lutego br. tuż przed 16:00 w miejscowości Brdów na drodze wojewódzkiej W270. Z relacji świadka wynika, że 34-latek jechał całą szerokością jezdni, wjeżdżając nawet na chodnik dla pieszych. Jadący za nim kierujący Peugeotem widząc, że kierowca Fiata zupełnie nie kontroluje kierunku jazdy, zajechał mu drogę, aby uniemożliwić dalszą budzącą zagrożenie jazdę. W samochodzie znajdowali się dwaj kompletnie pijani mężczyźni. Świadek od razu wyjął kluczyki ze stacyjki Fiata i natychmiast powiadomił o tym fakcie Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego Fiatem Cinquecento. Urządzenie do badania trzeźwości wskazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jak ustalono, mężczyzna ten był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i aktualnie nie posiada uprawnień. Za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Bez wątpliwości wzorowa postawa postronnej osoby pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia na drodze. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole dziękują za właściwą reakcję, jednocześnie mają nadzieję, że takie zachowania będą wzorem do naśladowania dla innych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA