R E K L A M A
ren
R E K L A M A
kol-net
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Pokaz historyczny "Ku Niepodległej"

04-03-2019 08:52 | Źródło: Szkoła Podstawowa w Budkach Nowych | Wyświetleń artykułu: 995 | Komentarzy: 0
Szkołę Podstawową w Budkach Nowych odwiedziła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z Zakrzewa (woj. lubelskie). Panowie opowiadali o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę, a wszystko to pod hasłem "Ku niepodległej". Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, artyści przygotowali specjalny program upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego.
Pokaz historyczny
Foto:
R E K L A M A
hydra

Zaprezentowali w przystępny sposób wesołą lekcję historii, która upamiętniała dążenia niepodległościowe. Można było zobaczyć również stroje szwoleżera, powstańca, kosyniera czy oficera I brygady Legionów Polskich, a także kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Artyści omówili powstania narodowe, sytuacje pod zaborami, ekwipunek i uzbrojenie oraz kulturę i sztukę patriotyczną. Podczas pokazu uczniowie także mieli szansę na uczestnictwo we wspólnej zabawie. Chętni zostali przebrani w stroje z epoki oraz przeszli krótkie przeszkolenie w "walce na szable". Mieli także okazję poczuć na własnej skórze dolę żołnierza w złych i dobrych chwilach. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli występ, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Czer.
10:00

MDK w Kole + wycieczki
MDK w Kole prowadzi zapisy na półkolonie
24 Czer.
11:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Wakacje w PiMBP w Kole