R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Pokaz historyczny "Ku Niepodległej"

04-03-2019 08:52 | Źródło: Szkoła Podstawowa w Budkach Nowych | Wyświetleń artykułu: 1,724 | Komentarzy: 0

Szkołę Podstawową w Budkach Nowych odwiedziła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z Zakrzewa (woj. lubelskie). Panowie opowiadali o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę, a wszystko to pod hasłem "Ku niepodległej". Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, artyści przygotowali specjalny program upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego.
Foto:
R E K L A M A

Zaprezentowali w przystępny sposób wesołą lekcję historii, która upamiętniała dążenia niepodległościowe. Można było zobaczyć również stroje szwoleżera, powstańca, kosyniera czy oficera I brygady Legionów Polskich, a także kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Artyści omówili powstania narodowe, sytuacje pod zaborami, ekwipunek i uzbrojenie oraz kulturę i sztukę patriotyczną. Podczas pokazu uczniowie także mieli szansę na uczestnictwo we wspólnej zabawie. Chętni zostali przebrani w stroje z epoki oraz przeszli krótkie przeszkolenie w "walce na szable". Mieli także okazję poczuć na własnej skórze dolę żołnierza w złych i dobrych chwilach. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli występ, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA