sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Z wizytą u policjantów

Z wizytą u policjantów

29-10-2010 07:50 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,936 | Komentarzy: 2
Z wizytą u policjantów
Foto:
zacisze
Dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Kole odwiedziły kolskich policjantów. Pogadanka z dzielnicowymi i możliwość zobaczenia komendy od środka były nie lada atrakcją szkolnej wycieczki.
Bardzo tłocznie było wczoraj od rana w kolskiej komendzie Policji, a wszystko za sprawą kilkudziesięcioosobowej grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kole, które odwiedziły pracujących policjantów. Szkolna brać była tak liczna, że dzieci musiano podzielić na kilka grup. Możliwość zobaczenia jednostki od wewnątrz to jedna z atrakcji jakie zorganizowały Panie wychowawczynie w porozumieniu z policjantami. Przed budynkiem szkolną dziatwę przywitali dzielnicowi, którzy zaprosili ich na prewencyjną pogadankę. Było o bezpieczeństwie w domu i na drodze. Jak zawsze największym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego wyposażenia. Później w mniejszych grupach szkolna brać miała okazję podglądać jak pracują policjanci.

Cukierki i spotkanie z komendantem to tylko wstęp do pozostałych atrakcji. Duże wrażenie zrobiła też wizyta w policyjnym areszcie. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie stanowiska kierowania. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści dyżurnego o tym co się tam znajduje i na czym polegają jego zadania. Kto wie może wśród najmłodszych są przyszli adepci policyjnej sztuki, a na razie dziękujemy im za odwiedziny i życzymy samych szóstek.

Źródło: Komeda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~Dżozeff 29-10-2010 20:17
Nie raz pewnie będą na komendzie hie hie
| Zgłoś do usunięcia
~tubylec 29-10-2010 08:54
za komuny to bylo niedopomysslenia zeby na komende wchodzil kto chial a zwlaszcza dziecioki... a teraz?
| Zgłoś do usunięcia