R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kłodawa

Święto Rzepaku w Kłodawie - nie w tym roku

18-03-2019 09:01 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 17,329 | Komentarzy: 5

Jedna z największych imprez plenerowych, która swoją historię tworzyła od ponad 10 lat - w tym roku się nie odbędzie. Co więcej - jej przyszłość również stoi pod wielkim znakiem zapytania.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Święto Kwitnącego Rzepaku w Kłodawie, to tak jak wspomnieliśmy- jedna z największych imprez plenerowych w powiecie. Każdego roku na kłodawski stadion przybywały tłumy z całej okolicy, aby zobaczyć na scenie gwiady oraz wziąć udział w konkursach. Dzień ten posiadał również specjalnie przygotowane prelekcje dla hodowców rzepaku. 

W ostatnich latach Kłodawa w trakcie tej imprezy gościła: Zespół Weekend, Akcent z Zenonem Martyniukiem, Don Vasyl Junior i wiele innych gwiazd.

Wydarzenie organizowane było wspólnie przez kłodawskich włodarzy oraz firmę KHBC (Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego) w Straszkowie pod Kłodawą. W tym roku jednak do współpracy nie dojdzie i imprezy nie będzie, dlaczego? 

Prezes firmy, Grzegorz Fiałkowski w rozmownie z naszym redaktorem przekazał informację, iż KHBC odchodzi od rzepaku powiększając sukcesywnie rolę soi w rozwoju firmy. Tegoroczne siły związane z organizacją imprezy przenoszą na własne wydarzenie związane właśnie z soją, które odbędzie się wraz z Dożynkami Powiatowymi w Karszewie.

 Polecany materiał video

XI Święto Kwitnącego Rzepaku w Kłodawie

21-05-2017 22:16 |   8,889

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA