R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

III Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

25-03-2019 13:03 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,806 | Komentarzy: 0

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole wzięła udział, już po raz kolejny, w Ogólnopolskim czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.

Foto:PiMBP w Kole | III Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady - warszaty w PiMBP w Kole
R E K L A M A

"Dorota zostawiła to całe zamieszanie i udała się nieśpiesznie do domu, gdzie się spokojnie wykąpała, następnie wysuszyła swoją jedwabistą, jasną grzywę, a w końcu przywdziała prostą białą suknię i na tym zakończyła proces, który innym pannom młodym przysparza całych godzin nerwowej udręki..."

Tak, tak... podczas III Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz (w Czytelni PiMBP w Kole), w trakcie trzech kolejnych spotkań (22.03.) przeczytano fragment powieści "Ciotka Zgryzotka" i wproszono się na ślub Doroty Rumianek i Józefa Pałysa. Nie pojawiono  się tam z pustymi rękoma, każdy z uczestników akcji wręczył młodej parze własnoręcznie wykonany bukiet kwiatów. Ponadto spotkaniu towarzyszył pokaz multimedialny poświęcony uwielbianej przez kolejne pokolenia - Małgorzacie Musierowicz i jej twórczości.

W akcji do której zaprosiło Wydawnictwo Akapit Press wzięły udział klasy: 5 a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole (podopieczni Anety Piorun) oraz 4 a i 4 b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, (podopieczni: Karoliny Cieślak, Patrycji Kubsik, Patrycji Zabłockiej).

Patronat nad spotkaniami z prozą Małgorzaty Musierowicz sprawują: Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, Czasopismo o książce dla dziecka Guliwer, Radio Poznań, Biblioteka Inspiracji.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze