Kolejne medale kolskich młodych pływaków

Autor: kolo.pl 02 Kwiecień 2019 przeczytasz w minutę
©
(1) | Czytano:
5,500 razy | przeczytasz w minutę

Troje podopiecznych trenera Michała Oczkowskiego z kolskiego klubu MUKS HURAGAN Koło działającego na kolskiej pływalni startowało w VIII Międzynarodowym Mitingu Pływackim "Szukamy Młodych Talentów" im. Romana Banducha w Herbach. zajmując wysokie miejsca na podium! W zawodach wzięły udział 44 kluby, które wystawiły 461 zawodników (w tym 18 z Czech).

1
5,500 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

Kolski Klub reprezentowało trzech zawodników: Aleksander Filipiak rocznik 2011 oraz z rocznika 2009: Kornelia Gauden i Mateusz Szwast. Wszyscy kolscy pływacy rywalizowali w trzech konkurencjach. Zawody zostały podzielone na 2 Bloki. W pierwszej części startował Olek, który w dwóch pierwszych startach (25 m stylem dowolnym oraz 25 m stylem grzbietowym) zajął 2 pierwsze miejsca. W trzecim starcie na 25 m stylem klasycznym zajął 4 miejsce. W klasyfikacji końcowej został najlepszym zawodnikiem rocznika 2011.

W drugiej części do zawodów przystąpiła Kornelia i Mateusz. Kornelia rywalizowała na 50 i 100 m stylem dowolnym zajmując odpowiednio 7 i 2 miejsce oraz na 50 m stylem grzbietowym zajmując 2 miejsce.

Mateusz podobnie jak klubowa koleżanka również rywalizował na 50 i 100 m stylem dowolnym zajmując odpowiednio 4 i 2 miejsce (strata do zwycięzcy 0,06 s). Trzecia konkurencją było 100 m zmiennym, gdzie uplasował się na 2 miejscu tracąc do zwycięzcy 0,52 s.

Na zakończenie zawodów kolscy pływacy zdobyli w 9 startach 6 medali: 2 złote i 4 srebrne, sprawiając miłą niespodziankę swojemu trenerowi jak i rodzicom, którzy im towarzyszyli. Kolski Klub po zakończeniu rywalizacji uplasował się na 14 miejscu w klasyfikacji medalowej na 44 zgłoszone kluby.