R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Miasto Koło

Nauczyciele kolskich szkół rozpoczęli strajk

08-04-2019 10:43 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 16,309 | Komentarzy: 22
8 kwietnia br. w całym kraju nauczyciele w szkołach oraz przedszkolach rozpoczęli być może największy strajk w ostatnich latach. W naszym mieście szkoły również opustoszały - na jak długo? jedyna informacja jaką przekazują strajkujący to, że akcja potrwa do odwołania.
Nauczyciele kolskich szkół rozpoczęli strajk
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
hydra

Od samego rana odwiedziliśmy część szkół podstawowych w Kole oraz placówek, które zapewniają uczniom zajęcia zastępcze. W każdej szkole zastaliśmy puste korytarze, w których dzwonek zamilkł na czas strajku. 

  • Przedszkolu Miejskim nr 1 do strajku przystąpiło 25 osób, prace podjęło 5 osób, w placówce przebywa 7 dzieci.
  • W Przedszkolu Miejskim nr 3 strajkuje 4 nauczycieli, nie strajkuje 8 nauczycielki i 11 pracowników administracji i obsługi, którzy zapewniają opiekę 43 dzieciom. 
  • W Przedszkolu Miejskim nr 5 strajk podjęło 8 nauczycieli (1 przebywa na zwolnieniu lekarskim), opiekę nad 20 dzieci przejęło 13 pracowników administracji i obsługi oraz dyrektor.
  • W Przedszkolu Miejskim nr 6 strajkuje 8 nauczycieli i 9 pracowników, nie strajkuje 1 nauczyciel i 1 pracownik administracji i obsługi, w przedszkolu przebywa 12 dzieci.
  • W Szkole Podstawowej nr 1 strajkuje 45 nauczycieli, pracuje 7 nauczycieli i 14 pracowników administracji i obsługi, przebywa 8 uczniów.
  • W Szkole Podstawowej nr 2 strajkuje 46 nauczycieli (4 przebywa na zwolnieniu lekarskim), nie strajkuje 5 nauczycieli i 13 pracowników  administracji i obsługi(w tym dyrektor wraz z zastępcą), w szkole przebywa 13 uczniów.
  • W Szkole Podstawowej nr 3 strajkuje 54 nauczycieli (3 przebywa na zwolnieniu lekarskim), nie strajkuje 8 nauczycieli i 11 pracowników administracji i obsługi, w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych uczestniczy 13 uczniów.
  • W Szkole Podstawowej nr 4 strajkuje 7 nauczycieli, nie strajkuje 2 nauczycieli i 3 pracowników administracji i obsługi, przybyło 6 uczniów.
  • W Szkole Podstawowej nr 5 strajkuje 45 nauczycieli,  (3 przebywa na urlopach na poratowanie zdrowia, jedna osoba przebywa na zwolnieniu chorobowym, 3 osoby nie stawiły się jeszcze do pracy – rozpoczynają zajęcia o późniejszej godzinie), nie strajkuje 14 pracowników administracji i obsługi, w świetlicy przebywa 2 uczniów.

Dyrektorzy, z którymi rozmawialiśmy zapewniają, że mimo strajku egzaminy odbędą się zgodnie z planem.

Słowa kluczowe:

Materiał naszej telewizji

 Relacja z Dni Koła 2019 - dzień II 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (22) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Lip.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Adonis ma gościa
27 Lip.
10:00

Plac przed GOKiBP Babiak
Dni Gminy Babiak
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu