R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Miasto Koło

Doradca kredytowy i zakres jego obowiązków

12-04-2019 10:48 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,112 | Komentarzy: 0
Doradca kredytowy często mylnie uważany jest za naciągacza, który przedkłada swój interes nad dobro klienta i bierze pod uwagę jedynie możliwe benefity dla siebie. Takie myślenie to błąd, a praca doradcy kredytowego regulowana jest przez wiele obostrzeń, dlatego nie ma czego się obawiać przy wykorzystaniu pomocy doradców. Co więcej, doradcy dysponują możliwościami i wiedzą, która wręcz zachęca do skorzystania z ich usług i pozwala na spore oszczędności czasu. Dowiedzmy się zatem, na czym polega praca doradcy kredytowego i co wchodzi w skład jego obowiązków, a także na jakiej zasadzie współpracuje z bankami i dlaczego jest wiarygodną pomocą przy zaciąganiu kredytu.
Doradca kredytowy i zakres jego obowiązków
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
czyszczenie

Kim jest doradca kredytowy?

W najprostszych słowach, doradca kredytowy ma za zadanie research oraz pomoc w wyborze i uzyskaniu jak najbardziej optymalnego kredytu. Doradca ma do wglądu opcje kredytowe wielu banków, dzięki czemu dysponuje aktualną ofertą, którą może dostosowywać do preferencji i możliwości klientów. Nie ukrywajmy: decyzja o wzięciu kredytu, szczególnie hipotecznego, należy do tych najbardziej odpowiedzialnych i poważnych, jakie będziemy rozważać w całym życiu. Posiadanie u swojego boku zaufanego doradcy kredytowego może pomóc w rozważnej decyzji i wyraźnie ją przyspieszyć.

Doradca kredytowy kieruje się dobrem klienta i pozwala mu porównać oferty banków, pokazując różne warianty kredytu, różniące się od siebie na przykład długością spłacania, wysokością rat czy opcjami z różnej wielkości wkładem własnym. Osoby, którym wydaje się, że rola doradcy kredytowego sprowadza się do wyszukania oferty, są w błędzie. Doradcy bowiem towarzyszą klientowi przez całą ścieżkę uzyskiwania kredytu, nierzadko załatwiając część formalności, umowy przedwstępne czy dodatkowe formalności, szczególnie na linii bank - deweloper - doradca. Dzięki temu, klient końcowy oszczędza czas, nerwy i często pieniądze. Doradcy często także towarzyszą klientowi podczas podpisywania umowy o kredyt hipoteczny w banku, wieńcząc tym samym udaną, owocną i satysfakcjonującą współpracę. 

Poznaj obowiązki doradcy kredytowego! Przeczytaj artykuł na blogu kredytowym: https://blogkredytowy.pl/ekspert-kredytowy-obowiazki/

Jak doradcy finansowemu zatem opłaca się taka działalność, jeżeli nie jest powiązany z żadnym bankiem i nie pobiera żadnej prowizji od klienta, a dodatkowo może ponosić dodatkowe koszty związane ze spotkaniami, telefonami czy wysyłką potrzebnych dokumentów? Całość opiera się na rozliczeniu pomiędzy bankiem a doradcą, za każdy zrealizowany kredyt doradca otrzymuje gratyfikację finansową, którą pokrywa bank. W założeniu oferta przedstawiana klientowi indywidualnemu i doradcy nie może się od siebie różnić na korzyść którejkolwiek ze stron, dlatego wykorzystując usługi doradcy finansowego, nie musimy obawiać się zmian warunków oferty. Doradca, wykorzystując wiedzę, doświadczenie i dostępne narzędzia, może dowolnie układać symulacje kredytów, dostosowując je do możliwości finansowych i perspektyw klienta. Pokazuje je często w formie tabelki, w której każde wartości można ze sobą porównać i wyestymować, dodatkowo biorąc pod uwagę czynniki, o których nie zawsze się wspomina – na przykład wymogi posiadania konta w danym banku czy ciągłość wpływów i transakcji na koncie, w celu utrzymania atrakcyjnego dla klienta oprocentowania.

Doradca finansowy może w efektywny sposób ułatwić i przyspieszyć formalności związane z uzyskaniem kredytu, przygotować odpowiednie warianty każdej oferty oraz pomóc z dokumentami. Ponadto, przy staraniach o kredyt, może także zaproponować szereg rozwiązań dodatkowych, nierzadko wymaganych lub mile widzianych przy zaciąganiu kredytu. Mowa tu o ubezpieczeniu na życie czy ubezpieczeniu domu, które często warto lub trzeba przedłożyć w banku, a które możemy załatwić w jednym miejscu i przy pomocy jednej osoby. Doradcy zazwyczaj współpracują z wieloma podmiotami ubezpieczeniowymi i finansowymi, dlatego nie ma co się obawiać o stronniczość oferty.

Skorzystanie z profesjonalnych usług doradcy finansowego to oszczędność czasu i pieniędzy: doświadczony doradca przedłoży bowiem najlepsze oferty w krótkim czasie, dodatkowo dokładnie omawiając różnice i warunki kredytowania. Spotkanie z doradcą zdecydowanie ułatwi odpowiedni wybór i zaoszczędzi wizyt w kilku lub nawet kilkunastu oddziałach banków. Takie oddziały zazwyczaj nie są usytuowane blisko siebie, dlatego wizyta w każdym z nich wiąże się z przeznaczeniem co najmniej kilkunastu cennych godzin. Doradcy często także bazują na swoim doświadczeniu i dzielą się poradami czy wskazówkami, odnośnie wyboru banku. Doradcy finansowi wiedzą na przykład, w którym banku procesowanie kredytów odbywa się zazwyczaj stosunkowo szybko, który bank dysponuje świetnymi rozwiązaniami mobilnymi, a także który wymaga wielu formalności (ma to znaczenie w przypadkach takich jak ubieganie się o kredyt jako właściciel działalności gospodarczej).

Doradcy mogą mieć także wpływ na oferty dedykowane, jeżeli warunki ubiegania się o kredyt są niestandardowe lub wyjątkowo sprzyjające. Bankom bardzo zależy na efektywnej współpracy z doradcami, dlatego często są w stanie zaproponować dodatkowe benefity. Taka współpraca to też inny, nieoczywisty benefit dla banku - dzięki temu, że doradca czuwa nad daną sprawą, bank ma pewność, że dokumenty są dobrze wypełnione i nie potrzebują poprawek, a tym samym, wszystkie strony transakcji mogą zaoszczędzić cenny czas. 

Doradca bardzo często towarzyszyć nam będzie od momentu wyrażenia chęci podjęcia kredytu, aż po wszystkie formalności, łącznie z podpisaniem umowy kredytowej w banku. Może załatwić także wszystkie cesje z deweloperem. Co więcej, współpraca z doradcą kredytowym nie musi zakończyć się w momencie podpisania umowy kredytowej - tak nawiązany kontakt może procentować przez całe życie i przy zainteresowaniu innymi produktami finansowymi. Doradcy, którzy współpracują z bankami i towarzystwami ubezpieczeń, często dysponują zniżkami i promocjami, których nie uświadczymy w oddziałach, dlatego warto pytać ich o dodatkowe elementy ubezpieczenia czy optymalizację kredytów. Zaufany doradca to gwarancja odpowiedniej opieki finansowej, bardzo często na długie lata.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 12 milionów złotych na inwestycje wodne 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
fizjobaby
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin