R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Biblioteka

Wystawa fotograficzna „Bieszczadzcy Mocarze" w PiMBP w Kole

14-05-2019 14:26 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,904 | Komentarzy: 0
W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole otwarto wystawę fotograficzną Mateusza Matysiaka „Bieszczadzcy Mocarze”. Wernisaż odbył się 13 maja 2019 r.
Wystawa fotograficzna „Bieszczadzcy Mocarze
Foto:PiMBP w Kole | Wernisaż wystawy „Bieszczadzcy Mocarze”.
R E K L A M A

Za kuratorem wystawy - Szymonem Czerwińskim:

"Mateusz Matysiak - ur. 1972 r., w Przygodzicach, w dolinie Baryczy. Fotograf, przyrodnik i ptasiarz. Z zawodu leśnik i biolog. Absolwent poznańskich uczelni: Akademii Rolniczej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Tradycjonalista, uparty miłośnik tego, co zdrowe i autentyczne. Sentymentalny smakosz natury. Niestrudzony promotor piękna przyrody i ptaków. Na co dzień pracuje jako fotograf przyrody kierujący agencją fotografii ptaków, ale przede wszystkim jako inżynier ochrony środowiska dowodzący grupą konsultingową EkoSerwis, która kompleksowo zajmuje się szeroką problematyką  ochrony środowiska w Polsce.

Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz kilku organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Jest założycielem serwisu "Ptasia Poczta Pantoflowa PPP 602620920", który wprowadził w kręgach ptasiarzy i ornitologów błyskawiczną wymianę informacji o obserwacjach rzadkich ptaków w Polsce. Od 8 lat organizuje ogólnopolskie spotkania obserwatorów i fotografów ptaków i przyrody pod nazwą "PPPikników", które odbywają się w najciekawszych ostojach przyrody w Polsce. W roku 2008 stworzył internetowy serwis BridWatching. PL - obecnie najpoczytniejszy w Polsce medium ptasiarskie z największą galerią zdjęć ptaków.

Autor licznych publikacji  zdjęć w  polskich i zagranicznych książkach, czasopismach, folderach i kalendarzach. Największe dotychczasowe autorskie działo, które współtworzył to "Ilustrowana encyklopedia ptaków Polski" (2010, 20111). Aktualnie uczestnicząc w projekcie Life+ "Bagna są dobre!" pracuje nad dużym albumem o wyjątkowej przyrodzie polskich bagien.  Również autor i współautor wystaw fotograficznych (m.in. wystawa "Najpiękniejsze ptaki Pomorza", która jest w wędrownej ekspozycji od kilku lat) oraz wykładów i warsztatów dotyczących fotografii ptaków.

Juror konkursów fotografii przyrodniczej oraz ich laureat jako uczestnik. w 2011 roku otrzymał tytuł Fotografia Roku ZPFP. W  roku 2012 zdobył m.in. Grand Prix konkursu im. Włodzimierza Puchalskiego, Grand Prix konkursu "Ptaki Narodowe" oraz 1. miejsce w konkursie "Foto-Eko".

Jest niezwykle dumny, iż przyrodą i fotografią zaraził syna Mateusza Lecha, brata Jarosława oraz żonę Agatę Katafiasz-Matysiak."

Wystawa, którą można oglądać - w Czytelni PiMBP w Kole - do 14 czerwca przedstawia  prawdziwych władców dzikich, leśnych Bieszczadów. Zwierzęta największe, najsilniejsze i najbardziej waleczne. Zarówno drapieżniki czyhające na swoje ofiary, jak też duże zwierzęta roślinożerne, które  wielkością i siłą potrafią  skutecznie przeciwstawiać się i opierać  łowcom. Zwierzęta poruszające się jawnie lub skrycie, ale zawsze niezwykle dyskretnie pośród lasów, połonin i gór. Fotografie o Bieszczadzkich Mocarzach są efektem  bezgranicznej fascynacji przyrodą Bieszczadów i stanowią wynik nieskończonej pracy zdeterminowanego fotografa-łowcy, który na podpatrywaniu i uwiecznianiu życia wyjątkowych bohaterów spędza w górach i lasach długie dni, tygodnie, miesiące i lata.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Przekazanie nowej karetki dla kolskiego szpitala 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ligrana
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
18 Sty.
17:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Grzegorz Kloc z zespołem - koncert
22 Sty.
17:30

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Kurs fotografii cyfrowej dla początkujących
24 Sty.
16:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Tylko jedna jest taka noc - koncert