× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Pochmurno 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Jubileusz 30-lecia Zespołu Ludowego Grzegorzewianki

Autor: UG Grzegorzew 28 Maj 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Jubileusz 30-lecia Zespołu Ludowego Grzegorzewianki
© UG Grzegorzew
(0) | Czytano:
8,287 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Mszą Świętą 25 maja 2019 r. w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Grzegorzewie rozpoczęła się uroczystość będąca uhonorowaniem 30–letniej działalności Zespołu Ludowego „Grzegorzewianki”.

R E K L A M A
0
Czytano:
8,287 razy
Udostępnij

W Domu Strażaka bogatą historię zespołu przedstawiła Pani Marta Kubsik – członek zespołu. Wszystko zaczęło się 30 lat temu  w maju 1989 r. kiedy to z inicjatywy Stanisława Szczecińskiego rozpoczęto pierwsze próby i kompletowanie składu. Od 1993 r. funkcję instruktora i kierownika muzycznego sprawuje Pan Mariusz Andrzejewski. Kierownikiem Zespołu Ludowego ,,Grzegorzewianki” od wielu lat jest Pani Jadwiga Wypychowska.

Działalność artystyczna zespołu stanowi wspaniałą formę promocji, tradycji i kultury Gminy Grzegorzew. Występy zespołu uświetniają uroczystości gminne, powiatowe i wojewódzkie. Zespół Ludowy „Grzegorzewianki” w ostatnich latach koncertował na Litwie, na Ukrainie, we Włoszech, w Czechach, w Chorwacji, Grecji, Francji i na Krymie.

Podczas Jubileuszu swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Pan Leszek Galemba Poseł na Sejm RP  z małżonką, Starosta Kolski Pan Robert Kropidłowski z Członkiem Zarządu Powiatu Kolskiego Panem Waldemarem Banasiakiem, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole Pan Krzysztof Żurawik, Pan Tomasz Nuszkiewicz Dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole i wielu znakomitych, zaproszonych gości.

Więzi pokoleniowe trwają, czego wyraźnym przykładem są nasi najmłodsi mieszkańcy, którzy podczas uroczystości zaprezentowali część artystyczną dla naszych Jubilatów.

Podziękowania składamy Panu Józefowi Sochackiemu Dyrektorowi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grzegorzewie, Pani Monice Borowskiej, przygotowującej młodzież i Pani Magdalenie Bałdyga, która zajęła się występem Przedszkolaków. Bardzo dziękujemy młodym artystom za wspaniałą część artystyczną, która uświetniła jubileuszową uroczystość.

Następnie dostojni Jubilaci przedstawili swój wieloletni dorobek artystyczny. Nie zabrakło utworów pochodzących z naszego regionu, a także kompozycji własnych. Gościnnie zaprezentował się na scenie także Zespół Ludowy ,,Honoratki”, który od kilku lat wspólnie występuje z „Grzegorzewiankami”.

Były wspomnienia, wzruszenia i wspólne śpiewanie pieśni ludowych.

Po części artystycznej przyszedł czas za życzenia i gratulacje. Długa kolejka ustawiła się przed sceną, gdzie Jubilaci odbierali same ciepłe słowa i okolicznościowe prezenty.

Symboliczne róże były podziękowaniem od Samorządu Gminy Grzegorzew, które wręczali Pani Wójt Bożena Dominiak wraz z Radnymi Rady Gminy. Przedstawiciele samorządu ufundowali także okolicznościowy bon z okazji jubileuszu. Samorząd zauważa wieloletnie zaangażowanie ,,Grzegorzewianek” w życie kulturalne i artystyczne gminy co podkreśliła w swoim przemówieniu Wójt Gminy Bożena Dominiak.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości całemu Zespołowi Ludowemu „Grzegorzewianki” z Panią Jadwigą Wypychowską na czele, Panu Mariuszowi Andrzejewskiemu kierownikowi muzycznemu i Pani Marcie Kubsik prowadzącej uroczystość. Dziękujemy naszym sponsorom za okazaną pomoc finansową: Panu Robertowi Kropidłowskiemu Staroście Kolskiemu, Panu Andrzejowi Seta, Pani Elżbiecie Jankowskiej Dyrektorowi Zarządzającemu Glaspo  w Grzegorzewie, Panu Tadeuszowi Krotoszyńskiemu Prezesowi Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie,  Panu Kazimierzowi Wypychowskiemu, Panu Janowi Mejsnerowi, Państwu Mariuszowi i Dorocie Lipińskim Firma TRANS PUS w Grzegorzewie. Dziękując dostojnym Jubilatom za całokształt dotychczasowej pracy artystycznej i społecznej upowszechniającej rozwój kultury, życzymy satysfakcji płynącej ze wspólnego muzykowania i dalszej chęci do propagowania społecznej integracji.

-Urząd Gminy Grzegorzew

GALERIA ZDJĘĆ
GALERIA ZDJĘĆ


Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Gmina Grzegorzew
Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji
2 godziny temu 1,352

Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji

Powiat Kolski
30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów
3 godziny temu 820 1

30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów

Pożary
Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy
5 godziny temu 3,119

Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy

Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
22 godziny temu 453

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
1 dzień temu 1,242

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
1 dzień temu 1,615 3

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz