R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Gmina Grzegorzew

Jubileusz 30-lecia Zespołu Ludowego Grzegorzewianki

28-05-2019 22:07 | Źródło: UG Grzegorzew | Wyświetleń artykułu: 5,890 | Komentarzy: 0
Mszą Świętą 25 maja 2019 r. w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Grzegorzewie rozpoczęła się uroczystość będąca uhonorowaniem 30–letniej działalności Zespołu Ludowego „Grzegorzewianki”.
Jubileusz 30-lecia Zespołu Ludowego Grzegorzewianki
R E K L A M A
czyszczenie

W Domu Strażaka bogatą historię zespołu przedstawiła Pani Marta Kubsik – członek zespołu. Wszystko zaczęło się 30 lat temu  w maju 1989 r. kiedy to z inicjatywy Stanisława Szczecińskiego rozpoczęto pierwsze próby i kompletowanie składu. Od 1993 r. funkcję instruktora i kierownika muzycznego sprawuje Pan Mariusz Andrzejewski. Kierownikiem Zespołu Ludowego ,,Grzegorzewianki” od wielu lat jest Pani Jadwiga Wypychowska.

Działalność artystyczna zespołu stanowi wspaniałą formę promocji, tradycji i kultury Gminy Grzegorzew. Występy zespołu uświetniają uroczystości gminne, powiatowe i wojewódzkie. Zespół Ludowy „Grzegorzewianki” w ostatnich latach koncertował na Litwie, na Ukrainie, we Włoszech, w Czechach, w Chorwacji, Grecji, Francji i na Krymie.

Podczas Jubileuszu swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Pan Leszek Galemba Poseł na Sejm RP  z małżonką, Starosta Kolski Pan Robert Kropidłowski z Członkiem Zarządu Powiatu Kolskiego Panem Waldemarem Banasiakiem, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole Pan Krzysztof Żurawik, Pan Tomasz Nuszkiewicz Dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole i wielu znakomitych, zaproszonych gości.

Więzi pokoleniowe trwają, czego wyraźnym przykładem są nasi najmłodsi mieszkańcy, którzy podczas uroczystości zaprezentowali część artystyczną dla naszych Jubilatów.

Podziękowania składamy Panu Józefowi Sochackiemu Dyrektorowi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grzegorzewie, Pani Monice Borowskiej, przygotowującej młodzież i Pani Magdalenie Bałdyga, która zajęła się występem Przedszkolaków. Bardzo dziękujemy młodym artystom za wspaniałą część artystyczną, która uświetniła jubileuszową uroczystość.

Następnie dostojni Jubilaci przedstawili swój wieloletni dorobek artystyczny. Nie zabrakło utworów pochodzących z naszego regionu, a także kompozycji własnych. Gościnnie zaprezentował się na scenie także Zespół Ludowy ,,Honoratki”, który od kilku lat wspólnie występuje z „Grzegorzewiankami”.

Były wspomnienia, wzruszenia i wspólne śpiewanie pieśni ludowych.

Po części artystycznej przyszedł czas za życzenia i gratulacje. Długa kolejka ustawiła się przed sceną, gdzie Jubilaci odbierali same ciepłe słowa i okolicznościowe prezenty.

Symboliczne róże były podziękowaniem od Samorządu Gminy Grzegorzew, które wręczali Pani Wójt Bożena Dominiak wraz z Radnymi Rady Gminy. Przedstawiciele samorządu ufundowali także okolicznościowy bon z okazji jubileuszu. Samorząd zauważa wieloletnie zaangażowanie ,,Grzegorzewianek” w życie kulturalne i artystyczne gminy co podkreśliła w swoim przemówieniu Wójt Gminy Bożena Dominiak.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości całemu Zespołowi Ludowemu „Grzegorzewianki” z Panią Jadwigą Wypychowską na czele, Panu Mariuszowi Andrzejewskiemu kierownikowi muzycznemu i Pani Marcie Kubsik prowadzącej uroczystość. Dziękujemy naszym sponsorom za okazaną pomoc finansową: Panu Robertowi Kropidłowskiemu Staroście Kolskiemu, Panu Andrzejowi Seta, Pani Elżbiecie Jankowskiej Dyrektorowi Zarządzającemu Glaspo  w Grzegorzewie, Panu Tadeuszowi Krotoszyńskiemu Prezesowi Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie,  Panu Kazimierzowi Wypychowskiemu, Panu Janowi Mejsnerowi, Państwu Mariuszowi i Dorocie Lipińskim Firma TRANS PUS w Grzegorzewie. Dziękując dostojnym Jubilatom za całokształt dotychczasowej pracy artystycznej i społecznej upowszechniającej rozwój kultury, życzymy satysfakcji płynącej ze wspólnego muzykowania i dalszej chęci do propagowania społecznej integracji.

-Urząd Gminy Grzegorzew

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Kolskie Rozmowy: Poseł Tomasz Nowak 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
25 Maj
00:00

http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=17065
Spotkania z Renatą Piątkowską w PiMBP w Kole
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin