R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Kolanka obroniła tytuł wicemistrzyni Polski Oyama Karate

28-05-2019 22:23 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,561 | Komentarzy: 0

W dniu 25 maja 2019 r., Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu gościła uczestników XXV Mistrzostw Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata. W imprezie tej udział wzięło 217 zawodniczek i zawodników z 33 klubów Oyama karate, a jej organizatorem był Zagłębiowski Klub Oyama Karate z Shihan Pawłem Pajdakiem 6 dan na czele. Honorowy Patronat nad Mistrzostwami objął prezydent miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński.

Foto:Karate Oyama
R E K L A M A

Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: Kata, Kata z bronią i Kata Zespołowe na trzech polach prezentacji. Po raz pierwszy zawody ogólnopolskie w Kata były rozgrywane i oceniane w formule mieszanej. Eliminacje z wykorzystaniem systemu punktowego, a półfinały i finały w systemie pucharowym z użyciem chorągiewek. Poziom współzawodnictwa sportowego był wysoki i wyrównany. W składzie kolskiej reprezentacji wystąpiła młodziczka Maja Niżewska startująca w konkurencji Kata oraz juniorka starsza Maria Wasielewska, tocząc pojedynki w konkurencjach Kata i Kata z bronią.

Podopieczne sensei Krzysztofa Wojewody pokazały się z bardzo dobrej strony, realizując ustalony wcześniej plan minimum. Sempai Marysia po raz kolejny wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w układach z bronią i sklasyfikowana została na piątym miejscu w konkurencji Kata, a sempai Maja zaliczyła kolejne występy, zdobywając doświadczenie, które ma procentować podczas startów w przyszłych imprezach.

Po raz pierwszy w roli kierownika ekipy i sędziego w turnieju tak dużej rangi wystąpił sempai Arkadiusz Wojewoda, wywiązując się wzorowo ze swoich obowiązków. Udział w imprezie wsparła Gmina Miejska Koło.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze