sim
KHBC
Wiadomości Powiat Kolski Konkurs NIE ZABIJAJ... rozstrzygnięty

Konkurs NIE ZABIJAJ... rozstrzygnięty

10-11-2010 14:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,265 | Komentarzy: 3
Konkurs NIE ZABIJAJ... rozstrzygnięty
Foto:
zacisze
Rozstrzygnął się konkurs fotograficzny organizowany przez Starostwo Powiatowe w Kole wspólnie z Kolskim Klubem Fotograficznym „FAKT” im. prof. dr Tadeusza Cypriana. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów Sprzątania Świata 2010, które w tym roku przebiegają pod hasłem "Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady".
Starostwo Powiatowe w Kole od początku istnienia prowadzi szeroko pojęte działania proekologiczne mające na celu poprawę świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i społeczeństwa powiatu kolskiego. Podczas tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” przebiegającej pod hasłem: „Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady” pragnęliśmy zwrócić uwagę na problem powstawania coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci, a także na zagrożenie jakie one stwarzają.

Wspólnie z Kolskim Klubem Fotograficznym „FAKT” im. prof. dr Tadeusza Cypriana ogłoszono konkurs fotograficzny pod hasłem: „NIE ZABIJAJ … swojego środowiska”. Celem konkursu było ukazanie za pomocą fotografii problemu dewastacji środowiska naturalnego poprzez zwrócenie uwagi na dzikie wysypiska śmieci oraz odpady wyrzucane w miejscach do tego nie przeznaczonych.

Z okazji tego konkursu wydany został katalog, w którym zamieszczono najciekawsze prace zgłoszone do konkursu. Zdjęcia te pokazują jak bardzo dzikie wysypiska śmieci zlokalizowane na obrzeżach miast, terenach zadrzewionych, w przydrożnych rowach oraz w lasach obniżają walory estetyczno - krajobrazowe terenów, na których są nielegalnie składowane oraz uniemożliwiają spokojny wypoczynek na oszpeconych terenach zielonych.

Dążmy do zmiany świadomości, byśmy nie zginęli zasypani górą własnych śmieci.

Nadesłane na konkurs prace reprezentowały zróżnicowany, jeżeli chodzi o sztukę fotograficzną, poziom. Miłym zaskoczeniem była jednak ilość nadesłanych prac tj. 76. prac 48. autorów, chociaż regulamin ograniczał krąg uczestników tylko do powiatu kolskiego.

Pierwsza nagroda została przyznana jednogłośnie Piotrowi Peciakowi za próbę refleksji widzianej oczami dziecka w ciekawie zrobionej scenografii „upiększonego” odpadami środowiska.

Laureatka II nagrody - Aleksandra Giętkowska – sfotografowała plastikowy symbol naszych czasów - butelkę po wodzie mineralnej, której „naturalność” kontrastuje ze środowiskiem, w którym się znalazła.

Magdalena Graczyk, autorka III nagrody, ukazała poprawny kompozycyjnie, groteskowo-dekoracyjny fragment naszego powiatowego krajobrazu.

Ponadto komisja konkursowa przyznała dwa wyróżnienia, które otrzymali Błażej Steckiewicz oraz Aleksandra Kołuda oboje z Koła.

Główni organizatorzy tj. pan Jacek Nowaczyk oraz pan Robert Andre zapewniają, że zaproponowana idea i formuła konkursu będą kontynuowane i rozwijane w przyszłości.

fot. – zwycięska praca Piotra Peciaka z Koła

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~zeniuś 11-11-2010 15:11
Widzialam lepsze zdjęcia nadeslane na ten konkurs, to szału nie robi
| Zgłoś do usunięcia
~zyx 10-11-2010 22:36
Ja na fotografowaniu się nie znam,ale wiem,że zwycięZcy pisze się przez "z"!!!!! Krytykować i narzekać każdy potrafi.Jak masz taką super komórkę (rozumiem-chciałeś się nią pochwalić,pewnie nowa),to trzeba było brać udział w tym konkursie,bo chyba każdy mógł to zrobić. A poza tym:"De gustibus non disputandum".Rozumiesz prawda?
| Zgłoś do usunięcia
~jags 10-11-2010 20:44
Moja komórka robi lepsze zdjęcia, fatalna jakość, kiepska przeróbka o ile można to tak nazwać. Nie wiem kto oceniał te zdjęcia, ale jesli to nie udolność kolskich artystów fotografów, to gratuluję jakże wysoko postawionej poprzeczki. Co do zdjęcia, nie bardzo rozumiem wizji 'artysty', dziecko wygląda jakby robiło kupe w lesie, no i te oczywiście przypadkowo ułożone smieci... No cóż, zwycięscy gratuluję i polecam wrócenie w to magiczne miejsce z worem na smieci.
| Zgłoś do usunięcia