(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Zamglenie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Olimpia Koło pozostaje w IV lidze !

Autor: www.olimpiakolo.pl 27 Lipiec 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
Olimpia Koło pozostaje w IV lidze !
© www.olimpiakolo.pl
(1) | Czytano:
5,894 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

MKS Olimpia Koło pomimo zajęcia 19 przedostatniego miejsca w IV lidze wielkopolskiej musiała pogodzić się ze spadkiem do nowo powstałej V ligi wielkopolskiej. Jednakże po zawirowaniach organizacyjnych i problemach finansowych innych klubów kolanie pozostaną w IV lidze na sezon 2019/2020.

R E K L A M A
1
Czytano:
5,894 razy
Udostępnij

Przypomnijmy że w sezonie 2018/2019 IV liga została zreformowana. Z dwóch lig (północnej i południowej po 16 drużyn) powstała jedna mocniejsza z 20 drużynami. MKS Olimpia Koło zagrała w nowej IV lidze po wywalczeniu Mistrza Konińskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018. 

Runda jesienna w IV lidze wygląda bardzo słabo. Tylko pięć punktów i ostatnie miejsce. W rundzie wiosennej kolanie zdecydowanie poprawili swój dorobek, wygrywając kilka spotkań, gromadząc łącznie 21 punktów i zajmując przedostatnie 19 miejsce.

 

 

Podopieczni trenera Tomasza Mikusika już od trzech tygodni przegotowują się do nowego sezonu 2019/2020. Wspaniała informacją dla nich było zaproszenie przez WZPN z Poznania do gry w IV lidze.

Dlaczego zaproszenie ?? Kilka drużyn wycofało się po zakończeniu sezonu 2018/2019, a według regulaminu rozgrywek takie prawo przysługiwało. Z gry w IV lidze z początkiem lipca zrezygnował Orkan Farmutil Śmiłowo. Główny sponsor firma Farmutil wycofała się ze sponsoringu, a władze klubu podjęły decyzję o rezygnacji z gry. Pomimo spadku z gry w IV lidze zrezygnowała również Krobianka Krobia. 25 lipca na stronie Sokoła Pniewy pojawił się komunikat o nie przystąpieniu do rozgrywek w nowym sezonie.

"Mądrze kierujemy klubem. Nie płacimy takich dużych pieniędzy jak w innych klubach. Stawiamy od dłuższego czasu na swoich wychowanków co przynosi efekty. Jesteśmy stabilni finasowo bez zbędnych zaległości, dlatego też zgodziliśmy się na dalszą grę w IV lidze." - powiedział prezes Jarosław Wojciechowski

Zarząd Klubu MKS Olimpia Koło podjął wyzwanie i wyraził chęć oraz zgodę na dalsze występy w IV Lidze Wielkopolskiej.

Podopieczni trenera Tomasza Mikusika w swoim pierwszym spotkaniu, które rozegrają 10 sierpnia podejmować będą na wyjeździe LKS Gołuchów.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Opinia · 28 Lipiec 2019
Podejmować to mogą u Siebie a nie na wyjeździe Redaktorze
Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
9 godziny temu 369

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
1 dzień temu 10,981 11

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,512 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
3 dni temu 107,692

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 22,215

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

9 godziny temu 369
R E K L A M A