R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości MKS Olimpia Koło

Olimpia Koło pozostaje w IV lidze !

27-07-2019 20:56 | Źródło: www.olimpiakolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,025 | Komentarzy: 1
MKS Olimpia Koło pomimo zajęcia 19 przedostatniego miejsca w IV lidze wielkopolskiej musiała pogodzić się ze spadkiem do nowo powstałej V ligi wielkopolskiej. Jednakże po zawirowaniach organizacyjnych i problemach finansowych innych klubów kolanie pozostaną w IV lidze na sezon 2019/2020.
Olimpia Koło pozostaje w IV lidze !
Foto:www.olimpiakolo.pl

Przypomnijmy że w sezonie 2018/2019 IV liga została zreformowana. Z dwóch lig (północnej i południowej po 16 drużyn) powstała jedna mocniejsza z 20 drużynami. MKS Olimpia Koło zagrała w nowej IV lidze po wywalczeniu Mistrza Konińskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018. 

Runda jesienna w IV lidze wygląda bardzo słabo. Tylko pięć punktów i ostatnie miejsce. W rundzie wiosennej kolanie zdecydowanie poprawili swój dorobek, wygrywając kilka spotkań, gromadząc łącznie 21 punktów i zajmując przedostatnie 19 miejsce.

 

 

Podopieczni trenera Tomasza Mikusika już od trzech tygodni przegotowują się do nowego sezonu 2019/2020. Wspaniała informacją dla nich było zaproszenie przez WZPN z Poznania do gry w IV lidze.

Dlaczego zaproszenie ?? Kilka drużyn wycofało się po zakończeniu sezonu 2018/2019, a według regulaminu rozgrywek takie prawo przysługiwało. Z gry w IV lidze z początkiem lipca zrezygnował Orkan Farmutil Śmiłowo. Główny sponsor firma Farmutil wycofała się ze sponsoringu, a władze klubu podjęły decyzję o rezygnacji z gry. Pomimo spadku z gry w IV lidze zrezygnowała również Krobianka Krobia. 25 lipca na stronie Sokoła Pniewy pojawił się komunikat o nie przystąpieniu do rozgrywek w nowym sezonie.

"Mądrze kierujemy klubem. Nie płacimy takich dużych pieniędzy jak w innych klubach. Stawiamy od dłuższego czasu na swoich wychowanków co przynosi efekty. Jesteśmy stabilni finasowo bez zbędnych zaległości, dlatego też zgodziliśmy się na dalszą grę w IV lidze." - powiedział prezes Jarosław Wojciechowski

Zarząd Klubu MKS Olimpia Koło podjął wyzwanie i wyraził chęć oraz zgodę na dalsze występy w IV Lidze Wielkopolskiej.

Podopieczni trenera Tomasza Mikusika w swoim pierwszym spotkaniu, które rozegrają 10 sierpnia podejmować będą na wyjeździe LKS Gołuchów.

Materiał naszej telewizji

 Poseł Leszek Galemba dziękuje za poparcie 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
MKS Olimpia Koło
Kontakt z autorem: olimpia.kolo@wielkopolskizpn.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze