R E K L A M A
ren
R E K L A M A
kol-net
Wiadomości MKS Olimpia Koło

Olimpia Koło pozostaje w IV lidze !

27-07-2019 20:56 | Źródło: www.olimpiakolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,896 | Komentarzy: 1
MKS Olimpia Koło pomimo zajęcia 19 przedostatniego miejsca w IV lidze wielkopolskiej musiała pogodzić się ze spadkiem do nowo powstałej V ligi wielkopolskiej. Jednakże po zawirowaniach organizacyjnych i problemach finansowych innych klubów kolanie pozostaną w IV lidze na sezon 2019/2020.
Olimpia Koło pozostaje w IV lidze !
Foto:www.olimpiakolo.pl
R E K L A M A
matrix

Przypomnijmy że w sezonie 2018/2019 IV liga została zreformowana. Z dwóch lig (północnej i południowej po 16 drużyn) powstała jedna mocniejsza z 20 drużynami. MKS Olimpia Koło zagrała w nowej IV lidze po wywalczeniu Mistrza Konińskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018. 

Runda jesienna w IV lidze wygląda bardzo słabo. Tylko pięć punktów i ostatnie miejsce. W rundzie wiosennej kolanie zdecydowanie poprawili swój dorobek, wygrywając kilka spotkań, gromadząc łącznie 21 punktów i zajmując przedostatnie 19 miejsce.

 

 

Podopieczni trenera Tomasza Mikusika już od trzech tygodni przegotowują się do nowego sezonu 2019/2020. Wspaniała informacją dla nich było zaproszenie przez WZPN z Poznania do gry w IV lidze.

Dlaczego zaproszenie ?? Kilka drużyn wycofało się po zakończeniu sezonu 2018/2019, a według regulaminu rozgrywek takie prawo przysługiwało. Z gry w IV lidze z początkiem lipca zrezygnował Orkan Farmutil Śmiłowo. Główny sponsor firma Farmutil wycofała się ze sponsoringu, a władze klubu podjęły decyzję o rezygnacji z gry. Pomimo spadku z gry w IV lidze zrezygnowała również Krobianka Krobia. 25 lipca na stronie Sokoła Pniewy pojawił się komunikat o nie przystąpieniu do rozgrywek w nowym sezonie.

"Mądrze kierujemy klubem. Nie płacimy takich dużych pieniędzy jak w innych klubach. Stawiamy od dłuższego czasu na swoich wychowanków co przynosi efekty. Jesteśmy stabilni finasowo bez zbędnych zaległości, dlatego też zgodziliśmy się na dalszą grę w IV lidze." - powiedział prezes Jarosław Wojciechowski

Zarząd Klubu MKS Olimpia Koło podjął wyzwanie i wyraził chęć oraz zgodę na dalsze występy w IV Lidze Wielkopolskiej.

Podopieczni trenera Tomasza Mikusika w swoim pierwszym spotkaniu, które rozegrają 10 sierpnia podejmować będą na wyjeździe LKS Gołuchów.

MKS Olimpia Koło
Kontakt z autorem: olimpia.kolo@wielkopolskizpn.pl

Materiał naszej telewizji

 Rzecznik Prokuratury o wydarzeniu w komendzie policji 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
fizjobaby
popularne wiadomości
04 Lip.
17:30

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Lista męskich życzeń - spektakl
04 Lip.
20:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Lista męskich życzeń - spektakl
09 Lip.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin