(32)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekki deszcz 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Burmistrz przyznaje się do błędu, wypowiedzenie anulowane!

Autor: 31 Lipiec 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
Burmistrz przyznaje się do błędu, wypowiedzenie anulowane!
©
(32) | Czytano:
28,023 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Z ostatniej chwili! Właśnie otrzymaliśmy informację, że dyrektor MOSIR Jarosław Kawka oraz Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski doszli do porozumienia. Poniżej przedstawiamy oficjalne oświadczenia obu panów, które dotyczą zaistniałej sytuacji.

R E K L A M A
32
Czytano:
28,023 razy
Udostępnij

Oświadczenie Burmistrza Miasta Koła

Drodzy Państwo!

Podejmując decyzję o zwolnieniu Pana dyrektora Jarosława Kawki działałem pod wpływem impulsu widząc, na własne oczy, pewne nieprawidłowości na basenie, które mogły skutkować zagrożeniem zdrowia i życia pływających osób. Jednakże wewnętrznie, czuje się źle z podjętą decyzją i zdaję sobie sprawę z tego, że kara była niewspółmierna do przewinienia Pana dyrektora. Jestem osobą, która potrafi przyznać się do popełnionego błędu. Nie chcę powielać złych wzorów mojego poprzednika, zwalniając pracowników, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i sukcesy, bez wystarczających i dostatecznych powodów. Dlatego też podjąłem decyzję o przywróceniu Pana Jarosława Kawki na stanowisko dyrektora i ułożeniu od nowa naszej współpracy. Chciałbym, o czym poinformowałem Pana dyrektora, aby ratownicy, kierując się dobrem pływających i etyką zawodową, nie pływali w czasie pracy w basenie, w obecności gości.

Z poważaniem

dr Krzysztof Witkowski

Burmistrz Miasta Koła

Oświadczenie dyrektora MOSIR

OŚWIADCZENIE

W dniu 31.07.2019 przeprowadziliśmy z Panem Burmistrzem Krzysztofem Witkowskim bardzo merytoryczną rozmowę. Po niedługim czasie doszliśmy do porozumienia na mocy którego dalej zostaję Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Wierzę , że ta sytuacja znacznie ociepli nasze stosunki i będzie miała jedynie pozytywny wpływ na rozwój naszej jednostki. Korzystając z okazji chciałby bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom za wsparcie i pomoc w tych ostatnich niełatwych dla mnie dniach. Wszystkie Wasze opinie, komentarze i słowa otuchy umocniły mnie w przekonaniu, że warto uczciwie pracować i dążyć do założonych celów.

Z poważaniem

 Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole

Jarosław Kwka

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (32)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
mieszkaniec · 31 Lipiec 2019
Przyznam szczerze, że zaimponował mi Pan Panie Burmistrzu. Niewielu miałoby odwagę wycofać się z niezbyt właściwej, szczególnie dla dobra miasta, decyzji. Brawo! Życzę owocnej współpracy obu Panom. Skorzystamy na tym tylko my - mieszkańcy miasta.
Jestem stąd · 05 Sierpień 2019
Do Ja: o zwolnionych sprzątaczkach mało co było słychać. Niestety. Zawsze bolą zwolnienia z pracy. Tu pewnie był brany pod uwagę koszt działalności Pływalni. Obecnie o dchodzi się od stanowisk szatniarzy w takich miejscach. Sprzątają zaś firmy. Pracownik wiadomo, kosztuje. Są szafki Zwolnienie zaś dyrektora i przyczyna zupełnie co innego.
Jestem stąd · 05 Sierpień 2019
Do Ali: a co się dzieje? Znajomi właśnie wrócili z dziećmi i wnukami!! Zadowoleni i szczęśliwi. Byłaś? Pewnie nie. A było 750 000 ludzi ! Ty sobie nie życzysz? A kto Ty jestes?
kolanin · 03 Sierpień 2019
Dobrze że nie ma szatni to był niepotrzebny wydatek.Szafki są OK a koszty utrzymania basenu są bardzo wysokie, więc trzeba szukać oszczędności.Pan Kawka to szlachetny ,dobry człowiek.
Ala · 03 Sierpień 2019
Panie burmistrzu , niech pan poszuka w internecie co dzieje się na festiwalu Owsiaka w Kostrzynie. Nie życzę sobie wspierania jego hucpy w Kole.
No to co · 02 Sierpień 2019
Zwolnionym sprzątaczkom trudno teraz walczyć. Nalażało podobnie jak teraz upublicznić uzasadnienie zwolnienia i znaleźć zwolenników. Teraz już trudno was przywrócić. Proponuje podobnie jak w przypadku panów derektora i burmistrza zdobyć się na odwagę aby pójść do dyrekrora i przeprowadzić z nim szczerą rozmowę. Nie krępujcie się panie, rzućcie karty na stół. Miła obsługa, spotkanie z człowiekiem w szatni, dbanie o czystość jest dużo bardziej pożądane, aniżeli bezduszne wrzucenie dwuzłotówki do szafki z butami.
Ja · 02 Sierpień 2019
Oprócz burmistrzów i radnych są jeszcze najzwyklejszy ludzie uczciwie pracujący na swoje utrzymanie i takich cały pan dyrektor przyszedł i zwolnił bo mu szatnia przeszkadzała. W czasach i za rządów prawa i sprawiedliwości miał taką odwagę tego dokonać. Nie w taki sposób pozyskuje się pieniądze na innych i inne cele. Umiał zawalczyć o swoje utrzymanie ale powinien wiedzieć że to samo powinny zrobić te osoby zwolnione przez niego.Dla mnie taka osoba nazywa się krzywdzicielem ludzkim a tu tyle otuchy bo co bo też klika?
Jestem stąd · 02 Sierpień 2019
Burmistrz przyznał się do błędu bo nie miał innego wyjścia. Ludzie byli wstrząśnięci uzasadnieniem zwolnienia pana Kawki. Sugerowali niektórzy wręcz ustawkę, bo ponoć wcześniej przeprowadzono niejedną kontrolę pracy MOSiRu. Nic złego nie znaleziono. Dyrektor Kawka ma 3 placówki. Ma też w tych placówkach zapewne jakiś kierowników i to oni odpowiadają za ludzi. Jakaś hierarchia przecież jest. Skoro ratownik zawinił to on przede wszystkim ponosi karę i bezpośredni przełożony. Potem dyrektor. Dwóch ludzi weszło bez biletu a przecież wiele osób chodzilo tam za darmo. Od Mazurkiewicza i seniorzy z Trzeciej Zmiany. A zanim kiedyś oficjalnie otwarto Pływalnię to się niektórzy chwalili, że skorzystali już dzień wcześniej. Czyli jednym wolno innym nie. Skoro ludzie zapałali świętym oburzeniem i nawet na portalach ze swoim nazwiskiem nie bojąc się, wpisy uskuteczniali bardzo krytyczne wobec tej decyzji a było tych ludzi łącznie ponad tysiąc i dochodzili nowi, i prawda taka burmistrz nie miał innego wyjścia. Zwłaszcza, że pan dyrektor Kawka dochodziłby sprawiedliwości w sądzie i by wygrał. To pewne. Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ ale i wyborców również. Pan Kawka dużo dobrego zrobił. Nie zasłużył na takie potraktowanie. Wielu już żałuje tego swego głosu wyborczego. I wycofanie się pana bumistrza z rej złej decyzji nie od razu w oczach myślących kolan udobrucha. Ludzie cały czas wietrzą spisek: kto chciał ten stołek i orzykre, że w taki sposób człowieka się skrzywdziło. Nie ma co się ludziom dziwić. Zastanawia ludzi również zero wpisów na portalach i jednego pana radnego, który zawsze miał swoje zdanie na temat działania byłego burmistrza. I dobrze ale tu taka cisza? Dopiero wpis o cofnięciu wypowiedzenia skomentował. Za póżno. To też ludziom się nie podobało. To też komentują zdziwieni. Miejmy nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży. Panu Kawce życzę optymizmu. Bo te obcięcie skrzydeł da pewnie efekty zwątpienia w siebie. Głowa do góry panie dyrektorze ! Ludzie panu ufają. Wierzą w pana. Niech pan robi swoje. Burmistrzowie przychodzą i odchodzą. Radni też.
Robin · 01 Sierpień 2019
Wszys­tkich ludzi łączy wspólne znamię, piętno błędu i błogosławieństwo naprawy
Endzis · 01 Sierpień 2019
Gdy przyz­na­jemy się do błędu to nie oz­nacza że jes­teśmy słabi, bo do te­go pot­rze­ba od­wa­gi
wyborca · 01 Sierpień 2019
Jaki przełom,jakie dogadanie? jeśli było przestępstwo ,to kto za to odpowiada.Kogo wreszcie ukarano?
Iza · 01 Sierpień 2019
No, jeśli to faktycznie przyznanie się do błędu i wnioski wyciągnięte po tym jak opadły emocje, to wielkie brawa dla Pana Burmistrza. Mam nadzieję, że,, obywatelskie'' głosy sprzeciwu również w tym pomogły.
Ave Cesar ! · 31 Lipiec 2019
Maximus łaskawy ;-)
Pawełek K · 31 Lipiec 2019
To jest dzień wielkiego naszego zwycięstwa! Nie tylko Pana Dyrektora Kawki, któremu należą się ogromne gratulacje ale zwycięstwo nas jako mieszkańców! Jesteśmy suwerenem i pokazaliśmy to! Pokazaliśmy że potrafimy się jednoczyć jeśli dzieje się coś naprawdę złego! Kolanie! W nas jest siła! W nas jest przyszłość!
ABC · 31 Lipiec 2019
Przydała się wizyta p. Burmistrza na basenie , bo dzisiaj czysto i zapach ok nie to co przez ostatnie tygodnie.
irena · 31 Lipiec 2019
Brawa dla burmistrza, tylko wielcy potrafią przyznacz rację innym!
Gość · 31 Lipiec 2019
Strach przed referendum i fala hejtu wymusiła na burmistrzu zmianę decyzji. Teraz już wszyscy ,którzy głosowali na obecnego burmistrza wiedzą jak wielki popełnili błąd..obawiam się ,ze jeszcze te 4 lata będziemy musieli sie z nim męczyć. Być może po tej akcji dobierze sobie burmistrz lepszych doradców,którzy wypunktują wszystko co robi źle,ocenia jego zachowanie w miejscach publicznych itp.
Referendysta · 31 Lipiec 2019
Żeby pisać o referendum to jeszcze trzeba mieć o tym jakieś pojęcie. Śp.. były szef lokalnych struktur Ligi Polskich Rodzin próbował zorganizować referendum nad odwołaniem burmistrza i rady miejskiej w Kole, lecz mu się nie udało. Później anonimowo w internecie pisano o referendum kiedy funkcję burmistrza sprawował Mieczysław Drożdżewski i tylko na anonimowym pisaniu się skończyło. To, że pierwszy raz w historii miasta Koła doprowadzono do referendum kiedy funkcje Burmistrza sprawował Stanisław Maciaszek to nie znaczy, że teraz co kadencje jak pierwszy lepszy napisze w internecie to będzie referendum. W przypadku Stanisława Maciaszka, tak zwana grupa referendalna jak się później okazało w przyszłości - miała rację, bo jak się okazało Stanisława Maciaszka zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjnego co też było wydarzeniem na skalę krajową. To żadnego referendum nie dojdzie, a chcieć mogą "maciaszkowcy" lub przegrany w wyborach drugi garnitur PiSu.
Kamil · 31 Lipiec 2019
Żałosne. Pan burmistrz przyznaje się do błędu... szkoda, że dopiero po tym jak wybuchła na niego nagonka i mieszkańcy odwrócili się tyłkiem. A teraz czytam komentarze jak to im Pan zaimponował... Przecież gdyby sprawa nie została nagłośniona to nasz Pan burmistrz nawet palcem by nie kiwnął tylko wsadził na miejsce Pana Jarka kogoś "zaufanego". Takim zachowaniem to zaimponować można tylko bandzie głąbów, których jak widać w naszym mieście nie brakuje.
mieszkaniec · 31 Lipiec 2019
Bez względu na to co kierowało Burmistrzem, czy chłodna kalkulacja, czy przeświadczenie że popełnił błąd mnie zaimponował. Ty możesz uważać, że to żałosne. Ja i Ty mamy prawo mieć swoje zdanie i różną ocenę tej samej sytuacji. Tylko dlaczego osoby, które moja odmienne zdanie od Ciebie wyzywasz od "głąbów"? Jest jakis inny powód oprócz braku umiejętności merytorycznej dyskusji?
Obiektywna · 31 Lipiec 2019
Mógł postąpić tak jak Stanisław Maciaszek. Załoga wodociągów protestowała za swoim prezesem ale Maciaszek nie słuchani ani załogi, ani opinii publicznych. Tylko Maciaszek nie popełniał błąd, choć śledczy z Łodzi uważają inaczej.
irena · 31 Lipiec 2019
To jest klasa sama w sobie tylko wielcy przyznają sie do błędów. Brawo Panie Burmistrzu!
D.G · 31 Lipiec 2019
Super wiadomość!!!! Błędy popełnia każdy, ale nie każdy potrafi się do nich przyznać. Panie burmistrzu-szacun!
Kolanin · 31 Lipiec 2019
Gdy byłem ostatnio na kolskim basenie byłem przerażony. Ratownik taki z brodą spał na parapecie gdy się obudził poszedł na bajere ze znajomymi, bite ponad 15min basen rodzinny był bez żadnego ratownika. Tam pływały dzieci. Masakra.
nikodem · 31 Lipiec 2019
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Kolanin · 31 Lipiec 2019
Pod urzędem miasta jak był basen szatnia była obsługiwana przez 4 lata a przyszedł p Kawka i zrobił szatnie samoobsługowa A pracownicy na bruk a teraz jest szum że dostał wypowiedzenie a może Pan też anuluje wypowiedzenia pracownikom których Pan zwolnił?
książenocy · 31 Lipiec 2019
Burmistrz wycofal się pod wpływem opinii. Co to za Burmistrz co podejmuje takie decyzje pod wpływem impulsu a później się wycofuje i dodatkowo z nich tłumaczy. Robiąc z siebie czlowieka porozumienia i dialogu. Żenada! Poza tym Burmistrzowi nie wypada oceniać poprzednika i przy każdej okazji wytykać błędy choć sam nie wie jakie były motywy poprzednika.Wstyd. Wielki WSTYD!
Kolanin · 31 Lipiec 2019
A co z pracownikami ktorych p Kawka zwolnił z basenu mam na myśli szatnie i zrobił samoobsługowa jak się czuli tamci pracownicy?
Zorro · 31 Lipiec 2019
Jestem w szoku że doszli do porozumienia i nie ukrywam że ogromnie się z tego cieszę. Oby polityka zawsze była z boku a wygrywało dobro mieszkańców Dziękujemy
Super · 31 Lipiec 2019
Wspaniała wiadomość :-)
mieszkaniec · 31 Lipiec 2019
Przyznam szczerze, że zaimponował mi Pan Panie Burmistrzu. Niewielu miałoby odwagę wycofać się z niezbyt właściwej, szczególnie dla dobra miasta, decyzji. Brawo! Życzę owocnej współpracy obu Panom. Skorzystamy na tym tylko my - mieszkańcy miasta.
Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
22 godziny temu 8,016

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
1 dzień temu 5,190 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
2 dni temu 106,367

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 21,879

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

R E K L A M A