sim
KHBC
Wiadomości Powiat Kolski Kryształowe gwiazdy przyznane!

Kryształowe gwiazdy przyznane!

13-11-2010 13:07 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,238 | Komentarzy: 0
Kryształowe gwiazdy przyznane!
Foto:
zacisze
Trzech kolskich policjantów zostało wyróżnionych odznaką "Kryształowej Gwiazdy". To jedyne takie wyróżnienie w Polsce, jest ono przyznawane funkcjonariuszom, którzy wykonując służbowe obowiązki narazili swoje życie lub uratowali życie innej osobie.
St.sierż. Tomasz Kostrzewa, st.sierż. Przemysław Wojciechowski oraz st.sierż. Tomasz Góralski to trójka kolskich policjantów, którzy znaleźli się w gronie czterdziestu wielkopolskich funkcjonariuszy, uhonorowanych odznaką "Kryształowej Gwiazdy".

Uroczystość wręczenia tych wyjątkowych i prestiżowych odznaczeń odbyła się w przeddzień Święta Niepodległości w Domu Żołnierza w Poznaniu. Takim odznaczeniem może być wyróżniony funkcjonariusz pełniący służbę w jednostce policji podległej Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu, który wykonując obowiązki służbowe naraził swoje życie lub zdrowie, doznając poważnych obrażeń ciała bądź doznał uszczerbku zdrowia oraz policjant, który ofiarną służbą przyczynił się do uratowania życia innej osobie lub jego działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia innych osób.

Nagroda jest przyznawana od 2005 roku. Wręczenia odznaczeń dokonał Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji mł.insp. Krzysztof Jarosz i Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary. Wypełniliście rotę ślubowania, chroniąc życie ludzkie - najcenniejszą wartość, jaką każdy człowiek posiada. Jestem dumny z tego, że mogę wami dowodzić - powiedział między innymi szef wielkopolskich stróżów prawa, zwracając się do wyróżnionych.

Starsi sierżanci Tomasz Góralski i Przemysław Wojciechowski narażając własne życie i zdrowie ratowali mężczyznę, który na skutek nieporozumień rodzinnych oblał się benzyną i podpalił. Zdarzenie miało miejsce 9. października na ternie gm. Grzegorzew. Kolejny, st.sierż. Tomasz Kostrzewa w sierpniu br. interweniował wobec pijanego kierowcy, który najpierw chciał pobić innego kierowcę a następnie urządził sobie rajd po drogach gm. Kościelec. Interweniujący dzielnicowy przypłacił to potrąceniem i 20 szwami na ręce. Wnioski o wyróżnienie kolskich funkcjonariuszy złożył Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów powiatu kolskiego w porozumieniu z Komendantem Powiatowym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!