× Nowość! Kolska Baza Medyczna - znajdź specjalistę już dziś!
Lekki deszcz 2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Roztańczeni i wysportowani wrócili z obozu

Autor: MDK Muza 20 Sierpień 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
 Roztańczeni i wysportowani wrócili z obozu
© e-kolo.pl
(0) | Czytano:
9,487 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Uczestnicy pierwszego obozu taneczno-sportowego zorganizowanego przez MDK-owską MUZĘ wrócili bardzo zadowoleni z Rudek w świętokrzyskim. Przez jedenaście sierpniowych dni, grupa czterdziestu sześciu osób aktywnie odpoczywała u podnóża Łysej Góry rozwijając swoją kondycję fizyczną, nabywając nowych umiejętności tanecznych i wzbogacając swoją wiedzę historyczną i krajoznawczą.

R E K L A M A
0
Czytano:
9,487 razy
Udostępnij

Kadra wykwalifikowanych fachowców realizowała bogaty program. Przeprowadzono warsztaty z zakresu tańca, akrobatyki sportowej i gimnastyki artystycznej. Obozowicze korzystali z basenu znajdującego się w miejscu zakwaterowania, uczestniczyli w zajęciach sportowych odbywających się na boisku, grali w piłkę na tamtejszym Orliku i ćwiczyli w dobrze wyposażonej siłowni.

Zgodnie z obozowymi tradycjami, na dyskotece, spośród pięknych uczestniczek i przystojnych uczestników wybrano Miss i Mistera. Nie zabrakło konkursów wieńczonych nagrodami ufundowanymi przez hojne kolskie firmy i wydawnictwo książkowe.  Ponadto grupa wzięła udział w fantastycznych, kilkugodzinnych warsztatach, przybliżających codzienne życie dawnych ludzi. Powstawanie naczyń glinianych i garncarstwo, zasady działania pieca dymarskiego, rzut oszczepem i strzelanie z łuku – to tylko niektóre z atrakcji. Dużo emocji dostarczyły opowiadane przez przewodnika legendy oraz pasowanie na czarownicę i zbója świętokrzyskiego.

Obozowicze przemierzyli urokliwą Drogę Królewską docierając do Świętego Krzyża. Z tarasu widokowego podziwiali piękno świętokrzyskiego gołoborza, którego nazwa jest terminem ludowym nadanym przez miejscową ludność i określa obszary bezleśne znajdujące się na stokach górskich. Zwiedzili też malowniczy Sandomierz, który posłużył, jako plan filmowy dla 13 produkcji. Z wysokości Bramy Opatowskiej oglądali panoramę miasta i pokonali podziemną trasą turystyczną gdzie oprowadzający przeniósł słuchaczy w czasy wojów i dawnych bitew. W zbrojowni przymierzając zbroje, przeobrażali się w rycerzy, a żeńska część grupy przebierała się w stroje mieszczek. Spacer wąwozem, rejs po Wiśle, zwiedzanie pełnych magii i tajemniczości ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe to kolejne punkty programu, które zaliczyli kolscy turyści.

Przeddzień powrotu do Koła stał się czasem podsumowań. Podczas występów taneczno-sportowych obozowicze prezentowali swoje nowe umiejętności. Przez cały pobyt uczestnicy trzymali się zasad fair-play, które cenione są zarówno w sporcie, jak i w codziennym życiu. Do domu wrócili naładowani pozytywną energią i pełni radości.  

Organizatorzy mają nadzieję, że ta nowa letnia propozycja wpisze się na stałe w kalendarz kulturalny budowany przez Miejski Dom Kultury i działający w nim zespół MUZA. Liczą też, że miasto zyska kolejnych miłośników tańca i akrobatyki, którzy zechcą szlifować zdobyte już umiejętności na zajęciach organizowanych przez kolską placówkę kultury i jej sekcję taneczną. 

GALERIA ZDJĘĆ
GALERIA ZDJĘĆ


Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Powiat Kolski
Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi
10 godziny temu 3,046 5

Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi

Miasto Koło
Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]
4
10 godziny temu 10,136

Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]

Inne
PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu
10 godziny temu 3,363 2

PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu

Powiat Kolski
Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia  w pow. kolskim
1 dzień temu 12,240

Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia w pow. kolskim

Miasto Koło
WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa
1 dzień temu 3,099 3

WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa

Miasto Koło
Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni
1 dzień temu 9,551

Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz