R E K L A M A
ren
R E K L A M A
kol-net
Wiadomości Gmina Kłodawa

"Z głową w chmurach" - Święto Pieczonego Ziemniaka 2019 r.

28 dni temu | Źródło: SP 2 w Kłodawie | Wyświetleń artykułu: 3,253 | Komentarzy: 0
Stało się tradycją, że pod koniec września Szkołę Podstawową Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie tłumnie odwiedza lokalna społeczność oraz zaproszeni goście. Tak było również 20 września 2019 r. podczas kolejnej edycji Święta Pieczonego Ziemniaka, które w tym roku przebiegało pod hasłem "Z głową w chmurach".
Foto:

Lotniczy charakter imprezy podkreśliła obecność jednego z najlepszych szybowników w kraju i na świecie oraz pasjonatów paralotniarstwa i modelarstwa. Każdy chętny mógł zasiąść za sterami szybowca i paralotni, obejrzeć i zbudować modele samolotów. Wiele emocji wzbudził wspaniały pokaz sztuk walki w wykonaniu najlepszych w Polsce i Europie zawodników z Turkowskiego Klubu Karate. Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników warto wymienić zawody sumo, strażacki tor przeszkód z nauką pierwszej pomocy, budowanie szałasu, strzelanie z łuku, jazdę na rowerze na czas, skoki w workach, ozdabianie rakiety, malowanie twarzy. Można było samodzielnie upiec podpłomyki lub kiełbasę, posiedzieć i pośpiewać przy ognisku. Dla cierpliwych zaproponowano szycie woreczków z lawendą. Najtrudniejszym zadaniem okazało się szukanie ukrytych w różnych miejscach ziemniaków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa i kawiarenka serwująca ziemniaczane przysmaki lokalnej kuchni, tj. pyra z gzikiem, pyrczok, placki ziemniaczane, kluski przecierane z kapustą, pajdy chleba ze smalcem, ciasto drożdżowe i śliwka z kruszonką. Już przy wejściu do szkoły tradycyjnie częstowano gości zupą dyniową.

Imprezę zaszczycili przedstawiciele władz od szczebla krajowego do lokalnego oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Kłodawy. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest corocznie Kłodawskie Stowarzyszenie Szkolne „RAWITA”. Tegoroczną edycję zorganizowano we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Młodzieżową Drużyną Pożarniczą i Świetlicą Środowiskową w Kłodawie.

Materiał naszej telewizji

 Do Kłodawy trafi nowa karetka. Dotacja 400 000 złotych  


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze