sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło 1700 km rowerem po Hiszpanii

1700 km rowerem po Hiszpanii

17-11-2010 19:58 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,885 | Komentarzy: 4
1700 km rowerem po Hiszpanii
Foto:
zacisze
Ludzi z pasją w naszym mieście nie brakuje. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Państwu kolanina, który kocha rower i podróże. Najpiękniejsze jest to, że potrafi to świetnie łączyć.
Leszek Pawlak rodowity kolanin, na co dzień pracownik pogotowia ratunkowego, działacz Solidarności. Razem z żoną i córką od wielu lat podróżują rowerowo po Polsce. Wakacje nad morzem? wakacje w górach? dla nich to nie problem. Odwiedzili wiele polskich miast.

W lipcu tego roku Pan Leszek podjął decyzje o zabraniu swojego jednośladu dalej. Padło na Hiszpanię. Dwugodzinny lot samolotem i przygoda rozpoczęła się.

Wiele hiszpańskich miast, zabytków, ludzi, to tylko kilka aspektów, które były nowością. Noclegi w domach pielgrzyma, schroniskach dla obcokrajowców. 1700 km przejechane rowerem to wyczyn godny mistrza. Wyjazd miał charakter pielgrzymkowy. Oto kilka słów, którymi Pan Leszek opisał wyprawę:

"Po co współczesny człowiek wyrusza na pielgrzymkowy szlak? Myślę, że po to by odnaleźć siebie i drugiego człowieka, zatrzymać czas, spotkać Boga, odkrywać sens życia, "posprzątać" swoje wnętrze...Camino ? magiczne miejsce, gdzie uświadamiasz sobie jak niewiele potrzeba ci do szczęścia. Wystarczy Droga, która jest nadzieją i niewiadomą zarazem oraz napotkany drugi człowiek i niebo nad głową. Nie troszczysz się o nic,nie myślisz, co będzie jutro, za godzinę, za chwilę...Nie ważne, co będziesz jadł, gdzie będziesz spał... Jesteś szczęśliwy i wolny. W twoim sercu jest pokój."

Gratulujemy pasji, w najbliższej przyszłości postaramy się przybliżyć sylwetkę Pana Leszka oraz opisać kilka z Jego wypraw.

Galeria wyjazdu do Hiszpanii

Fotografie z wycieczki w formie filmu
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
majowy rowerzysta 19-11-2010 10:26
Podzielamm wnioski Pana Leszka.Chcąc docenić życie, trzeba oderwać się czasami od rzeczywistości pracy, miejsca, bliskich, z którymi się przebywa.Pasja i poczucie wolności sprawiają,że człowiek czuje się naprawdę wolny.Podróżowanie na rowerze poza tym, że pozwala na kontakt z przyrodą, to poprawia kondycję-same plusy.Pozdrawiam.
| Zgłoś do usunięcia
~ttttt 17-11-2010 22:44
Super hobby.
| Zgłoś do usunięcia
~MTB 17-11-2010 21:49
szacunek i podziw, gratuluje
| Zgłoś do usunięcia
~Miiii 17-11-2010 20:56
Gratuluje pasji ;)
| Zgłoś do usunięcia