sim
KHBC
Wiadomości Miasto Koło Wyborcza polemika kandydatów

Wyborcza polemika kandydatów

18-11-2010 11:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 19,649 | Komentarzy: 12
Wyborcza polemika kandydatów
Foto:
zacisze
Jeden z radnych mijającej kadencji, który jest również kandydatem w najbliższych wyborach samorządowych, w swoim spocie reklamowym stwierdził, że nie poczyniono żadnych inwestycji w okręgu nr 4. Inny kandydat i również były radny – zdecydowanie zaprotestował.
Przez 4 laty Krzysztof Mazurkiewicz uzyskał mandat radnego miejskiego w okręgu nr 1 (Kaliskie Przedmieście-Starówka-Płaszczyzna) z list Platformy Obywatelskiej, z wynikiem 55 głosów. Swoich sił próbuje także w wyborach zaplanowanych na najbliższą niedzielę. Tym razem jednak startuje z innego okręgu – nr 4, obejmującego m.in. ulice: Włocławską, Sienkiewicza i Nagórną.

W swojej ulotce wyborczej oraz spocie emitowanym w Telewizji Kablowej (dostępny jest także na stronie youtube.com), głosi, że „80% inwestycji zostało poczynionych w okręgu nr 1.” Dalej sugeruje, że w okręgu nr 4 (tym, w którym kandyduje obecnie), nie poczyniono żadnych inwestycji lub też sam „nie potrafi ich wymienić”. Dodaje, że okręg ten „jest najbardziej zaniedbanym miejscem w naszym mieście”. Twierdzi dalej, że „to tu w kadencji 2006-2010 nie wykonano żadnej inwestycji.” Winą za to obarczył radnych wygranych z okręgu nr 4.

W środę (17 listopada) w skrzynkach pocztowych mieszkańców osiedli położonych na terenie okręgu nr 4, pojawiły się ulotki innego kandydata, który zdecydowanie negatywnie odpowiedział na zarzuty stawiane przez radnego Mazurkiewicza. Autor odezwy do wyborców – Mariusz Hanefeld, zarzucił konkurentowi prowadzenie „negatywnej kampanii”. Jako wiceprzewodniczący Rady minionej kadencji podkreśla w liście, że współpraca pomiędzy rajcami układała się dobrze.

W odpowiedzi na zarzut niewykonania żadnej inwestycji na terenie okręgu wyborczego nr 4, Hanefeld wymienił kilkanaście poczynionych remontów i zmian organizacyjnych. Wśród nich znalazły się m.in.: remont ul. Niezłomnych wraz z parkingami, budowa ronda na ul. Sienkiewicza-Słowackiego, wykonanie wodociągu na pięciu ulicach oraz instalacja oświetlenia ulicznego na dziewięciu ulicach.

Jako wyborcy, mamy nadzieję, że słowa kandydatów na radnych to czasami tylko drobna pomyłka lub zły sposób wypowiadania swoich myśli i uwag. Nie prowadźmy kampanii opartej na kłamstwach – tak jak dzieje się to w tej wielkiej „warszawskiej” polityce… W myśl hasła umieszczonego na pierwszej stronie ulotki wyborczej Platformy Obywatelskiej: „Z dala od polityki”…

mn

fot. www.kolo.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (12)
~Mark 19-11-2010 13:40
Salve. Szlachetni rycerze i wy czcigodne i mniej czcigodne bialoglowy. Chce Wam przypomniec,ze okreg wyborczy nr 4 obejmuje swoim zasiegiem Telewizja Kablowa SM i takim to sposobem kandydat moze zostac szerzej zauwazony i zdobyc wiecej niz 55 glosow. W okregu wyborczym nr 1 takiej mozliwosci nie ma. Salve. (salve: lac.witaj,witajcie,badzcie pozdrowieni)
| Zgłoś do usunięcia
~mieszkanka Koła 19-11-2010 10:06
Szkoda,że ich nie było jak była powódź na wiosnę. Co zrobili, żeby sytuacja na Nagórnej się nie powtórzyła? Bo najpierw trzeba zrobić ulice, przy których mieszkają lekarze czy inni wpływowi, a szaraki niech czekają. Zapraszam na Nagórną - w kaloszach oczywiście.Chociaż jazda samochodem po wypłukanych przez wodę kamieniach też może dostarczyć wielu wrażeń.
| Zgłoś do usunięcia
~POLAK 18-11-2010 23:01
Komentarz został usunięty przez administratora
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 18-11-2010 19:30
No i właśnie o to chodzi. Jakiś Mazurkiewicz, wielkie panisko, wie lepiej, że miastu nie była potrzebna inwestycja na Słowackiego, bo miastu potrzebny jest najwidoczniej tylko jego interes. I co, teraz znowu chce do rady żeby chronić swój interes czy tym razem już robi to dla mieszkańców? Jak sądzicie? Uważajcie na wszystkich kandydatów. Znam sporo z nich osobiście i niestety niewielu z nich chce naprawdę coś zrobić dla miasta.
| Zgłoś do usunięcia
~Kolanin 18-11-2010 18:00
Był na NIE. A wiadomo dlaczego. Każda inwestycja takiego typu to dla niego zagrożenie...
| Zgłoś do usunięcia
~Kolanin 18-11-2010 17:59
Był na NIE. A wiadomo dlaczego. Każda inwestycja takiego typu to dla niego konkurencja, może stracić korzyści z tytułu wynajmu
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 18-11-2010 17:48
Jak głosował Mazurkiewicz odnośnie inwestycji przy ulicy Słowackiego na którą nie zgodziła się rada? Ktoś wie?
| Zgłoś do usunięcia
~pispo 18-11-2010 16:43
Dosyć już tego Mazurkiewicza- wybierzmy nowych dbających o wyborców.Mazurkiewicz opowiada bzdury ,bo drogi buduje Urząd Miasta za pieniądze nasze podatników a nie radny Mazurkiewicz , który otrzymuje ponad 1000 zł/m pensji jako radny też pieniądze podatników.
| Zgłoś do usunięcia
~Kolanin 18-11-2010 15:43
Tylko nie Mazurkiewicz. On już nie powinien zostać radnym.
| Zgłoś do usunięcia
~Michał 18-11-2010 15:42
Wstyd, Mazurkiewicz jesteś kłamcą, publicznie mówisz nieprawdę, odejdź człowieku, wstydź się ludziom w oczy spojrzeć.
| Zgłoś do usunięcia
~kolanka 18-11-2010 15:27
Teraz wielki radny Mazurkiewicz zmienia okręg a nie czasami dlatego ze tam zamierza sie przeprowadzić do wypasionej wilii inaczej by sie tak nie przejmował tym okręgiem a w poprzednim naprawdę nie widać wielkich zmian
| Zgłoś do usunięcia
~mieszkaniec 18-11-2010 13:37
Jeszcze w poniedziałek nic nie zapowiadało takiej walki wyborczej, ale to co sie dzieje to jest masakra.
| Zgłoś do usunięcia