R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

SP Wólka Czepowa: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

06-11-2019 08:20 | Źródło: SP w Wólce Czepowej | Wyświetleń artykułu: 4,175 | Komentarzy: 0
5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby podczas wspaniałej zabawy przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki, czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.
SP Wólka Czepowa: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Foto:
R E K L A M A
czyszczenie

5 listopada, sala przedszkolna w Szkole Podstawowej w Wólce Czepowej, za sprawą przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Renaty Łady, zamieniła się w piękną balową salę, do której wróżka Amelka zapraszała kolejno najmłodszych przedszkolaków i uczniów klas 0 – III. Wielki bal pod hasłem "Witajcie w świecie bajek" uroczyście rozpoczął Herold, w postać którego wcieliła się Pani Dyrektor Anna Prętkiewicz, a chwile później już cała sala zapełniła się tanecznymi korowodami dzieci w bajkowych przebraniach. Były wróżki, królewny, Czerwony Kapturek, Myszka Mini, Elza i Olaf, Tygrysek, Kot w Butach, smok, Batman, zabawna Pippi i wiele, wiele innych postaci. Podczas balu oprócz radosnych tańców odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po przeczytaniu jej fragmentu oraz stroju uczestnika zabawy.

Bal to również realizacja jednego z zadań Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek" realizowanego w tym roku szkolnym w obu grupach przedszkolnych. W ramach projektu odbył się również konkurs na najpiękniejszą "Karocę dla Kopciuszka".

Tegoroczna podjęta inicjatywa organizacji bajkowego balu już na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych wydarzeń.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Kolskie Rozmowy: Sylwester Chęciński 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin